הפחתת כאבי מפרקים Primal Move
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

הפחתת כאבי מפרקים Primal Move 

מאת   11/06/2013 |  נצפה 1563 פעמים

הפחתת כאבי מפרקים- זה בכלל אפשרי?

הפחתת כאבי מפרקים איננה פיקציה או שקר. זה משהו שניתן לביצוע בצורה יחסית פשוטה. רק צריך לוודא שהפעולות שבהן אנו נוקטים נעשות בצורה נכונה ועם מאמן מוסמך.

לפני שנעסוק בשאלה הפחתת כאבי מפרקים כיצד, בואו ניגע בשאלה כאבי מפרקים- למה?. כאבי מפרקים יכולים להיגרם ממספר סיבות- מחלות כרוניות, דלקות פרקים וכדומה. אחת הסיבות הכי פחות ידועות, אבל אולי הכי נפוצה היא תנועה לא נכונה.

ישנן מספר סיבות לתנועה לא נכונה- טווח תנועה לא מספק במפרקים, חוסר גמישות (בעיקר של מעטפת השריר), תנועתיות לא טובה, חולשה בשרירי הליבה או למידה לא נכונה של תנועה.

מאמר זה יעסוק בנושא של תמידה לא נכונה של תנועה- תיאוריית הלמידה המוטורית מראה לנו, שכדי ללמוד תנועה ולבצע אותה בצורה אוטומטית, אנחנו צריכים פחות או יותר 2000 חזרות. אנשים חושבים שלמידה מוטורית מתרחשת רק כשאנחנו תינוקות, ואחר כך הכל נשאר קבוע. טעות.

ניקח אדם היפותטי בגיל 25, שנע מצוין, בשם יוסי. יוסי נקע את קרסול ימין במשחק כדורסל ונשאר וצולע כמה ימים. אין ספק שנקע מצריך הפחתת כאבי מפרקים, ולכן יוסי ישים יותר משקל על רגל שמאל כדי להימנע מכאב.במשך אותם ימים, יוסי יבצע מעל 2000 צעדים (מהמגרש לרופא, לצילום, חזרה לרופא, הביתה, לשירותים וכך הלאה), כשכולם עם רוב המשקל על רגל שמאל.

במשך אותם ימים, יוסי למעשה לומד מחדש כיצד ללכת, כשרוב המשקל על רגל שמאל. בינתיים המוח של יוסי לומד שבאופן עקרוני, לא שמים משקל על רגל ימין, והדבר יישאר כך גם אחרי שיעבור הכאב. בינתיים רגל שמאל של יוסי סופגת הרבה יותר עומס ממה שהיא מסוגלת לעמוד בו, מה ששם אותה בסכנה לפציעה.

הפחתת כאבי מפרקים במצב שכזה תצריך למעשה לימוד מחדש של התנועה, על ידי שיפור טווח התנועה של הקרסול הפגוע, ולימוד המוח שוב שמותר לשים עומס גם על צד ימין.

ב-Primal Move אנחנו מתאמנים בצורה שמאפשרת למוח ללמוד מחדש תבניות תנועה נכונות, מה שנותן לאימונים שלנו אפקט של הפחתת כאבי מפרקים בצורה דרמטית. אין פה פתרונות קסם, זה מצריך עבודה ואימונים קבועים. אבל האימונים שלנו מפחיתים כאבי מפרקים בצורה דרמטית, והמתאמנים שלנו יעידו על כך!

 

נדב שושןPrimal move
אימון פונקציונאלי

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה