מדפסות תלת מימד 3D - הדפסת כלי נשק.
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מדפסות תלת מימד 3D - הדפסת כלי נשק. 

מאת   31/05/2013 |  נצפה 3243 פעמים

 

התקדמות משמעותית ומואצת של יכולות מדפסות התלת מימד 3D עבור פיתוח רכיבים של כלי נשק כמו כן שוק מדפסות התלת מימד גדל בצורה משמעותית מדי חודש אשר יוצר סדר יום חדש בעולם. כלי נשק בתלת מימד מאיימים להפוך את מאמצי הפיקוח על נשק 3D לחסרי תועלת ובלתי הפיכים, הייצור שלהם מדי יום הופך להיות נפוץ יותר, נגיש יותר וזול יותר.

 כאמור כיום ניתן לרכוש מדפסת תלת מימד פשוטה בעלות מינימלית של $500. אך מדפסת אשר מאפשרת ייצור עצמי של כלי נשק (רובה, אקדח) בהכנה ביתית על ידי הורדת שרטוטים שנמצאים ברשת העולמית וזמינה לכל אחד ניתן לקנות ברשת במחיר של $1299. כאשר השוק התחרותי והביקוש יוצרים ירידת מחירים מהירה.

האקדח התלת מימדי הראשון שנקרא "The Liberator" (המשחרר) פותח על ידי סטודנט אמריקאי - קודי ווילסון. "המשחרר", שיורה כדורים בקוטר 0.380, שכולל 16 רכיבי פלסטיק הניתנים להדפסה ומסמר אחד מתכת שהוא סיכת הירי. המדפסת נתמכת על ידי אספקה של פלסטיק מחומם וביצירת שכבה אחר שכבה בונה את האובייקט הרצוי על פי תוכנת העיצוב המותקנת במחשב. הסטודנט טוען "כל אחד עם מדפסת תלת מימד (P400 ABS) יכול לשכפל תוך 9-12 שעות זמן הדפסה ובין 150-200 דולר עלות חומרים, אך הוכחנו שאפשר לבנות אקדח גם ב50 דולר עם חומרים זולים יותר"

רוב הנשקים מורכבים מ 15-16 חלקי פלסטיק שמודפסים במדפסת תלת מימד שנקראת SST, ובעל יכולת לירות כדורי אקדח רגילים. משרד ההגנה בארה"ב קרא להסיר מהאינטרנט את תרשים האקדח שהודפס ע"י סטודנט שייצר אקדח במדפסת תלת מימד ביתית . אך, למרות שהסטודנט שייצר את האקדח הסכים לקריאה זו, השרטוט כבר מופץ ברשת והורד על ידי למעלה מ 100,000  אלף בני אדם.

הבעיות העקריות העומדות בפני רשויות ממשלתיות כרוכות בזיהוי כלי נשק זה ומדובר באיום רציני מכיוון שאלו יכולים להביס את גלאי המתכות. כיום בפיתוח כלי נשק בהדפסה תלת מימדית קיים תותב מתכת קטן שיכול להכשיל את הזיהוי וזהו הנוקר, וגם לרכיב זה עשויים למצוא עיצוביים עתידיים אשר יצמצמו או יחסלו את המתכת לחלוטין.

תהליך חקיקה מואץ נמצא בכל ממשלה בעולם אך יותר מהכל בארה"ב על איסור הדפסה תלת מימדית של נשקים.הנשק התלת ממדי המודפס הפך לשדה קרב בין תומכי ומתנגדי נשק בארה"ב.

אמנם החקיקה המוצעת לאסור על הדפסת 3D כלי נשק עלולה להרתיע, אך לא יכולה למנוע לחלוטין את הייצור שלהם.

מחוץ לקופסא חברה המתמחה ביבוא ושיווק מוצרים קמעונאים: מתנות, גאדג'טים וגימיקים ייחודים תוך שימוש בתהליכים אסטרטגיים, מערכות לניהול ומיקור המונים לצורך יצירת מוצרי עיצוב חדשניים הפותרים בעיות יום-יומיות.
http://www.out-of-the-box.co.il

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה