החלטנו לקנות דירה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

החלטנו לקנות דירה 

מאת   15/04/2013 |  נצפה 987 פעמים

החלטנו לרכוש דירה

החלטנו לקנות דירה, חסכנו כסף רב, ואנו עומדים לקראת הרכישה הגדולה והחשובה בחיינו ובחיי משפחתנו, האם אנו יודעים בדיוק מה אנו רוכשים? האם אנו בטוחים שבנכס אשר רכשנו לא מצויים ליקויי בניה ?

מחירי הנדלן בישראל עולים ועולים בכל שנה, לזוגות צעירים רכישת דירה הופכת להיות קשה יותר ויותר, ובכל זאת אנו ניגשים לאחד הבנקים מתחייבים להחזיר משכנתא בשארית חיינו על מנת שנרכוש נכס ונבטיח קורת גג למשפחתנו.

אנו מבצעים סקרים לגבי איזורים ומחירי דירות, אנו שואלים בני משפחה וחברים, אנו אף מטיילים בין משרדי תיווך, ומנסים למצוא את הנכס אשר מצד אחד ימלא אחר החלום שלנו לחיות בסביבה איכותית, קרובה למקום העבודה, קרובה למשפחה המורחבת, מאפשרת את גידול ילדינו ברמה הנדרשת, וכל זאת במחיר שנוכל לעמוד בו.

לאחר כל אלו החלטנו על נכס מסויים, בחרנו בדירה, בחרנו בפרוייקט, אפילו קיבלנו המלצות, השאלה היא מה עלינו לעשות לאחר שחתמנו על חוזה הרכישה, האם עלינו להמתין בסבלנות ולקבל את הדירה כמו שהיא? האם אנו בעלי ידע והבנה בנוגע למצב הדירה שאנו רוכשים? 

בדק בית לאחר רכישה

כאשר אנו נתקלים בבעיה ברכב אנו פונים למוסך, כאשר אנו נתקלים בבעיה משפטית אנו פונים לעורך הדין, אם כן מה עלינו לעשות בעת רכישת דירה? האם נדע לזהות ליקויי בניה ?

כאשר אנו רוכשים נכס כלשהו מומלץ שנפנה לחברה הנדסית, חברת בדק בית אשר תספק לנו בדיקה הנדסית מקיפה של הנכס אשר אנו רוכשים.

חברת בדק בית תשלח מהנדס מוסמך אשר יבצע בדיקות בנכס על מנת שלא נגלה שקנינו חתול בשק, שכן ידוע שלאחר רכישת דירה חדשה מקבלן, אנו מזהים סדקים בקירות אשר פורצים לאחר מספר חודשים, או רטיבות מתוך ליקויי בניה בצנרת, או אף סדקים בגימור הקרמיקה בחדר האמבטיה שלא שמנו אליהם לב מרוב התרגשות מקבלת המפתח לבית החדש.

בדק בית זוהי חוות דעת הנדסית אשר תספק לנו סקירה מלאה של מצב הנכס מבחינת כל המערכות, קונסטרוקציה, אינסטלציה, חשמל, ובכלל רמת הגימור הכללי של הנכס.

בדיקת בדק בית מטרתה לאתר ליקויי בניה ולחייב את הקבלן לתקן אותם, ובמידת הצורך במקרה הגרוע אם אנו מגיעים לבית משפט, בדיקת בדק בית משמשת כראיה משפטית לכל דבר ועניין

כאשר אנו מזמינים חברת בדק בית עלינו לוודא שאנו מזמינים מהנדס מוסמך לביצוע בדק בית ורצוי לבקש הצגת תעודה מתאימה.

ולא לשכוח להיכנס לדירה ברגל ימין, מזל טוב...

אוהד הראל 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה