טייס ליום אחד - מתנה חווייתית במיוחד
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

טייס ליום אחד - מתנה חווייתית במיוחד  

מאת   13/04/2013 |  נצפה 3496 פעמים

מי מאיתנו אינו מכיר מישהו או מישהי שהחלום שלהם להיות טייסים? עכשיו - כשאתם מחפשים לאותם חולמים מתנה מיוחדת לרגל אירוע מיוחד, אתם יכולים להגשים להם חלום!

טייס ליום אחד היא אחת המתנות החווייתיות ביותר שאתם יכולים לתת למישהו אהוב, גם אם המישהו הזה הוא אתם בעצמכם. אז מה זה בעצם?

טייס ליום אחד הוא למעשה שיעור טיסה לדוגמא, על מטוס קל (אמיתי, כן אמיתי ????) אשר מתנהל בדיוק כמו שיעור בקורס טיס אזרחי:

ביום שבו קבעתם את הטיסה, תגיעו לשדה התעופה, רצוי מעט זמן לפני המועד שנקבע ותפגשו עם מדריך הטיסה שלכם. המדריך, לאחר שירגיע קצת את ההתרגשות שבודאי אחזה בכם, יתחיל בשלב הראשון בכל שיעור טיסה - התדריך אשר מחולק לשני חלקים:

בחלק הראשון יסביר לכם המדריך באופן כללי את מבנה המטוס תוך שימת דגש על ההגאים הראשיים המשמשים לשליטה בו - המאזנות אשר שולטות בגלגול, הגה הגובה אשר שולט בעלרוד והגה הכיוון אשר שולט בסבסוב. המדריך יתאר לכם את אופן הפעלת ההגאים והשפעת כל אחד מהם על מצבו של המטוס באויר. לעיתים קרובות יזמין אתכם המדריך להשתמש גם בסימולטור טיסה אשר ידמה את המטוס, והשימוש בו יקל עליכם את הבנת החומר לקראת הטיסה.

בחלק השני יתאר לכם המדריך את הטיסה הצפויה ואת מה שאתם מקווים להשיג בה - ההמראה, הטיסה בנתיב לאיזור האימונים, העברת השליטה במטוס לידכם והטסתו לפי הוראות המדריך ועד החזרה לנחיתה.

בתדריך יכולים להשתתף גם המלווים אשר יגיעו אתכם, כמובן שהם גם יכולים לצלם במהלכו. בסיום התדריך, ולאחר שיברר שאין לכם שאלות נוספות, תגשו עם מדריך הטיסה למטוס (בדרך כלל המטוס יהיה מדגם ססנה 172 שהוא מטוס הבוכנה החד-מנועי הנפוץ ביותר בעולם), תבדקו אותו היטב מבחוץ ומבפנים, תקשרו בחגורות הבטיחות, תחבשו אזניות ולאחר שתבקשו אישורים מתאימים ממגדל הפיקוח, תתניעו את המטוס וכבר אתם מסיעים על מסלול ההסעה בדרך לקצה מסלול ההמראה.

את ההמראה יבצע המדריך, תוכלו להתרשם מקצב העבודה, מהשימוש בקשר, מתאוצת המטוס על המסלול ואתם כבר ממריאים ובדרככם לאיזור האימונים. הגעתם לאיזור ולאחר שטיפסתם לגובה בטוח, המדריך ימסור לכם את ההגאים. מבטיח לכם שבשלב הזה לא תוכלו לשלוט בחיוך שיתפשט על פניכם. המדריך יתן לכם הוראות הטסה: קצת פניות, טיפוס לגובה, הנמכות, עוד פניות והזמן יעבור מהר. לקראת סיום ישאל המדריך אם תרצו לשאול עוד משהו, או תרצו שהוא ידגים לכם משהו (רצוי לבקש, במיוחד לנועזים שבניכם) וכבר המדריך לוקח בחזרה את ההגאים ומטיס אתכם לנחיתה בשדה התעופה.

נוחתים, מסיעים לחניה, וכבר המלווים מקיפים אתכם ומצלמים את החיוך הגדול השפוך על פניכם. סוגרים את המטוס וניגשים לשלב האחרון בטיסה - שלב התחקיר. המדריך יתחקר את הטיסה ביחד איתכם, ישאל אתכם להרגשתכם ויחווה את דעתו על מידת התאמתכם להיות טייסים. תרצו להרשם לקורס הטייס בשלב הזה? המדריך יתן לכם את מלוא הפרטים וילווה אתכם בצעדים הבירוקרטיים הנדרשים.

לרוב ישנה גם אפשרות לבקש להסריט את הטיסה, ובסיומה יעניק לכם המדריך את הסרט למזכרת.

כאמור, תתפלאו לכמה אנשים שאתם מכירים ישנו חלום משותף - החלום להטיס מטוס, אז בפעם הבאה שאתם מחפשים מתנה מיוחדת לתת להם, תנו להם את האפשרות להיות טייס ליום אחד והגשמו להם את החלום.

דורון שפירא - מדריך טיסה 050-5518080


doron@skytrip.co.il


https://skytrip.co.il


 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה