מסחר בבורסה וגישותיו השונות
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מסחר בבורסה וגישותיו השונות 

מאת   12/04/2013 |  נצפה 1674 פעמים

מסחר בבורסה מתנהל רק כשיש מפגש מחירים בין הקונים והמוכרים. כיצד יתכן שרבים כל כך סבורים שזה הזמן הנכון ביותר למכור מניות ומנגד רבים סבורים בדיוק ההיפך הגמור, כלומר שזה הזמן הנכון ביותר לרכוש מניות ?!?

התשובה לכך נעוצה בעובדה שמסחר בבורסה יש גישות רבות ושונות, המבוססות על מחקרים שונים, על טווחי זמן שונים, על יחידות זמן שונות, על מודלים שונים ואף על השקפות עולם שונות.

ישנם סוחרים שמתמקדים במסחר קצר טווח בו הכניסה והיציאה מכל עסקה אורך לא יותר מדקות ספורות ומנגד ישנם משקיעים שסבורים שמסחר קצר טווח לא מניב רווחים המצדיקים את השקעת הזמן ובטוחים שהדרך הרווחית ביותר בבורסה הינה השקעה לטווח רחוק, טווח שיכול להיות שנים רבות.

ברור שגם אלו וגם אלו צודקים, כל אחד לשיטתו. כל סוחר אמור לזהות את יתרונות וחסרונותיו ביחס לסוחרים האחרים בשוק. ישנם סוחרים שבורכו ביכולות ניתוח עילאיות, ישנם סוחרים שאין להם יכולות ניתוח אך יש להם יכולות ניהול אסטרטגית וראיה רחבה ולכן מצליחים לפצות על חסרונם באמצעות גידור וניטרול סיכונים, ישנם שבורכו ביכולות מנטאליות אדירות ומצליחים לנטרל את כל הקשיים הפסיכולוגיים הקשורים למסחר בבורסה, ישנם סוחרים שיש להם זמן בלתי מוגבל ומנגד גם כאלו שאין בידם זמן עודף (או בעלי זמן מוגבל בלבד). בהתאם ליכולותיו של כל סוחר נבחרת גם דרך השקעתו בבורסה.

מן הסתם, כמו בכל תחום אחר בעולם, יש גם סוחרים כושלים, כאלו שלא גילו על עצמם את האמת או שפשוט משקרים לעצמן ומנחסים לעצמן יכולות לא להם. סוחרים מהסוג שנמצאים במקומות לא להם הינם הסוחרים הכושלים בבורסה והם מהווים את בשר התותחים של הבורסה.

המאמר נכתב ע"י בסט טריידר  - לסחור נכון בשוק ההון לפתיחת חשבון מסחר בבורסה לחץ כאן

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה