קורס מחשבים לאנשים עם מוגבלויות
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

קורס מחשבים לאנשים עם מוגבלויות 

מאת   02/04/2013 |  נצפה 1709 פעמים

המחשב הפך להיות פריט חובה בכל בית וכמעט גם בכל תיק. כמעט שאי אפשר לחיות חיים נורמטיביים ללא גישה נוחה ומהירה למחשב, עד כדי כך שהמחשב הפך להיות כמעט מובן מאליו בחיי היומיום והפעולות השוטפות שאנו מבצעים כמעט בלי לחשוב או להקדיש תשומת לב. ישנה אוכלוסייה שלמה של אנשים שעבורה השימוש הכה מובן מאליו במחשב אינו אפשרי בקלות, או אפילו לא אפשרי כלל וכלל. אלה אנשים בעלי מוגבלות פיזית כלשהי.

אנשים עם מוגבלויות עלולים להתקשות בביצוע פעולות מוטוריות קלות וקשות למרות היותן פעולות חובה בתפעול מחשב. מדריך של קורס מחשבים המיועד במיוחד לאנשים עם מוגבלויות יידע ללמד את התלמידים שיטות אחיזה נוחות לעכבר ולמקלדת בכדי להקל עליהם את שימוש במחשב ולאפשר להם לבצע פעולות או אפילו לשחק בקלות ובהנאה.

למה צריך קורס מחשבים מיוחד?

כאמור, אנשים עם מוגבלות פיזית אינם מתנהלים כרגיל. עליהם לעשות התאמות באופן שוטף ועל בסיס תמידי לפעולות רגילות ויומיומיות שכולנו מבצעים בלי להקדיש להן מחשבה יתרה. בנוסף, בהתאם לחומרת המוגבלות, יש צורך להקים תמיכה באדם המוגבל כדי ליצור עבורו גישה נוחה למחשב ולחלקי המחשב הנדרשים לשם הפעלתו (כונן דיסקים, רמקולים וכפתור ההפעלה שלהם, מדפסת, מצלמת אינטרנט ועוד). מי שמעביר קורס מחשבים כבר חשב על כל הדברים האלה והוא ילמד את התלמידים ויעזור בכל אתגר שיתעורר.

איפה ניתן למצוא ולהירשם לקורסים כאלה?

קורסי מחשבים רגילים הם נפוצים ופופולאריים מאד במוסדות לימוד רבים וגם בחלק מהמכללות האקדמיות, המציעות לימודים לתואר לצד לימודים לצורך תעודה בלבד. כדי למצוא קורס מחשבים המיועד לאנשים עם מוגבלויות יש לברר מבעוד מועד עם המוסד הרלוונטי האם מוצע שם קורס כזה ומה הנגישות המוצעת לכיתות הלימוד, מספר התלמידים בכיתה והאפשרות להכנסת מלווה לכיתה ביחד עם התלמיד הרשום. מומלץ להירשם לקורס כזה על מנת להקל על השימוש במחשב, שכן עם השנים המחשב תופס מקום יותר ויותר חשוב בחיי היומיום. אסור לוותר על נוכחותו והעזרה שלו בחיים שלנו.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה