חרוזי מורנו - תהליך ייצור חרוזי מורנו בעבודת יד
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

חרוזי מורנו - תהליך ייצור חרוזי מורנו בעבודת יד 

מאת   28/03/2013 |  נצפה 1679 פעמים

תלתן תכשיטים משלבים בתכשיטי כסף ובתכשיטי גולדפילד מודרניים את חרוזי מורנו המיוצרים בעבודת יד בשיטות מסורתיות ששורשיהן מגיעים עד איטליה של המאה ה-13 לספירה. באופן זה תלתן תכשיטים מייצרים שרשראות, צמידים ועגילים בעיצובים ייחודיים הממזגים עיצובים קלאסיים לטרנדים עכשוויים של עולם האופנה.

תלתן תכשיטים משתפים אתכם בסיפור הייחודי של עיצוב חרוזי מורנו בעבודת יד באי מורנו הסמוך לונציה, איטליה.

במאה ה-13 לספירה ציוו שלטונות ונציה על אומני הזכוכית של ונציה להעביר את בתי המלאכה שלהם לאי מורנו הממוקם בלגונה של ונציה מחשש לשריפות בעיר ונציה, שבנייניה היו בנויים מעץ.

זמן לא רב לאחר מכן הפכה תעשיית הזכוכית לתעשייה המובילה באי מורנו. אומני הזכוכית של מורנו היו האנשים היחידים באירופה שידעו איך ליצור זכוכית לחרוזים ולמראות, והם אלו שפיתחו ושיפרו טכנולוגיות לייצור מגוון של זכוכיות מורנו כדוגמת:

crystalysing glass – זכוכית קריסטל,  enameled glass - זכוכית מצופה,  

aventurine glass - זכוכית עם פתילי זהב,  millefiori glass - זכוכית מרובת צבעים,

אומני מורנו ייצרו חרוזים מזכוכית מורנו ללא מתחרים בכל העולם. המונופול שלהם על זכוכית איכותית נמשך במשך מאות שנים.

כיצד מייצרים חרוזי זכוכית מורנו?

 

חרוזי זכוכית מורנו מיוצרים בעבודת יד, אחד אחד, בתהליך מורכב המכונה בשם lampworking, וידוע גם בשמותflameworking או torchworking.

אומן הזכוכית משתמש בלפיד בוער המוזן בגז ובאמצעותו הוא ממיס מוטות וצינורות חלולים של זכוכית מורנו שקופה או צבעונית. המוטות והצינורות מחוממים עד להתכה באופן הדרגתי על מנת למנוע את סדיקתם כתוצאה מהלם תרמי.

כשהזכוכית מומסת, האומן נושף ישירות אל תוך הקצה של צינור הזכוכית ומבצע בה מניפולציות באמצעות כלים, באמצעות כוח הכובד וכמו כן באמצעות תנועות ידיו.

אומני מורנו עושים שימוש במספר שכבות של זכוכית מורנו בצבעים שונים וכן בעלים של זהב ובעלים של כסף על מנת ליצור את הצורה ואת הדוגמא הייחודית של חרוז מורנו.

לעיתים, אומני מורנו משתמשים בלפיד ובכישור העשוי מתכת או נחושת בציפוי מיוחד. זכוכית מורנו המותכת נכרכת סביב הכישור וכך נוצר הבסיס של החרוז, עליו מתווספות שכבות של זכוכית מורנו בצבעים שונים וכן עלים של זהב ושל כסף. לאחר שחרוז מורנו מתקרר באיטיות, מסירים אותו מהכישור כשיש בו חור שיאפשר את השחלתו על חוט. חרוזי מורנו קלאסיים המכילים שכבות של כסף סילבר סטרלינג 925 וזהב 24 קראט משתלבים להפליא בהשחלה על שרשראות ועל עגילים העשויים כסף וגולדפילד.

חרוזי מורנו עוברים תהליך של ליבון וחישול בתנור על מנת לשחרר מתוכם לחצים פנימיים הנובעים מחיבור החומרים השונים בשכבות. הליבון נועד להבטיח כי חרוז מורנו לא ייסדק ולא יישבר בקלות עקב שינויים בטמפרטורת הסביבה, בעת שעונדים את החרוז המשובץ בתכשיט על הגוף, ובעת שמאחסנים אותו בקופסת התכשיטים.

תכשיטי תלתן מביאים אליכם את מיטב חרוזי מורנו בעבודת יד, ומשבצים אותם בתכשיטי כסף סילבר סטרלינג 925, ובתכשיטי גולדפילד.

תלתן תכשיטים מעצבים מגוון של שרשראות, צמידים, עגילים בעבודת יד, תכשיטי כסף, תכשיטי גולדפילד, תכשיטי אופנה, מחומרים איכותיים, כסף סטרלינג 925, גולדפילד 14K, משובצים חרוזי מורנו, קריסטל סברובסקי, פנינים, אבני חן. ניתן לרכוש תכשיטים, בהתאם למבחר המוצע באתר האינטרנט www.clover.co.il  באמצעות הזמנה טלפונית בטל: 054-5446496

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה