שיתוף והעלאת קבצים - עוזר גם בחינוך
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

שיתוף והעלאת קבצים - עוזר גם בחינוך 

מאת   27/03/2013 |  נצפה 2998 פעמים

העתיד כבר כאן, אבל מערכת החינוך באופן מסורתי מתקשה לקבל שינויים. הרשתות החברתיות ואופני השיתוף החדשים, אשר טכנולוגיות web 2.0 מציעות, נתקלו בחומה סגורה, אולם לאחרונה דווקא מתחילים לבצבץ בה הסדקים. אחרי איסור גורף לחברויות פייסבוק בין מורים ותלמידים, משרד החינוך אישר פתיחת קבוצות למידה מקוונות, ובלבד שהן ישארו מקצועיות ולא אישיות.

איך העלאת קבצים עוזרת לחינוך?

מחקרים הראו כי הרצאה פרונטלית אינה דרך לימוד אפקטיבית במיוחד. אפקטיבי יותר לאפשר לתלמידים לקרוא ולצפות בשיעורים מראש ולנצל את המפגש לצורך שיחה ודיון מעמיקים בנקודות השונות העולות מתוך הנושא. ניתן לקיים דיוני הבהרה והעמקה, שאליהם לא ניתן היה להגיע במסגרת הרצאה שבה צריך "להספיק את החומר". עד לא הרבה שנים, הבעיה הייתה בעיקר טכנולוגית – כיצד מביאים את התלמידים לעיין בחומר הלימוד עוד לפני ההרצאה?

ספרים אמנם היו, אך מעטים התלמידים שישבו לפני הרצאה ויקראו. סדר היום הנוכחי של הסטודנט הממוצע כולל שעות מחשב רבות, ושעות נייר מועטות. דווקא כאן, השימוש ברשתות החברתיות ושירותי ענן יכול להביא להבדל. הסטודנטים המורגלים בשימוש במחשב נפגשים עם חומרי הלימוד בסביבה מוכרת, לא רק בצורת ספרים ומאמרים אלא גם בפורמטים קורצים יותר כהרצאות מצולמות.

מה ניתן להשיג בפתיחת קבוצת לימוד מקוונת?

מה הן אפשרויות השיתוף והעלאת הקבצים הקיימות?

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה