אהבה בזוגיות מרובת שנים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

אהבה בזוגיות מרובת שנים  

מאת   18/03/2013 |  נצפה 2452 פעמים

זוגיות ותיקה מבוססת על היכרות ארוכת שנים. תקופה ארוכה שבני הזוג מצויים יחד, כמו ין ויאנג, במקרה הטוב אוהבים וכרוכים זה בזו בחיים משותפים.

שנים של אהבה    

האם ניתן לחיות לאורך שנים רבות בזוגיות טובה? כמובן שרובנו מאמינים כי מסגרת זוגית נכונה וטובה משמעותה קשר המבוסס על אהבה,  אבל יחד עם זאת, הקשר המאפשר זוגיות ממושכת ויציבה, הוא תהליך הנבנה במשך השנים, ומבוסס על אמון הדדי  ועל שמירת המבנה הזוגי באופן האידיאלי.

הזוגיות הוותיקה מתאפשרת, בין היתר, על ידי האופן שבו  בני הזוג מתאימים עצמם לחיים המשותפים, ועל מנת להישאר מאושרים ומרוצים במסגרת הזוגית, עליהם להמשיך ולהשקיע בבסיס המשותף, ולהמשיך להיות קשובים לצרכים ולרצונות של בני זוגם (ושלהם עצמם).

מתי צריך  לשמור על האהבה

מערכת יחסים ותיקה נמצאת באחריותם של שני בני הזוג. במסגרת כזו, האהבה נשמרת שנים רבות, והיא עמוקה וצעירה לתמיד. יחד עם זאת, כאשר קיימת הפרה של יחסי אמון או התעלמות מצרכי בן הזוג, עשויה האהבה הגדולה להפוך ל לכאורה 'משעממת'.

כאשר במהלך השנים מתרחשים שינויים שאינם תלויים בנו, גם אם אלה תהליכים שאינם קשורים לחיים הזוגיים, הם יכולים  להשפיע על הקשר הזוגי, ובמצבים אלה, הבנת הציפיות של בן הזוג והיכולת לשתף תוך התמודדות עם שינויים, מאפשרים להמשיך ולשמור על מקומה של האהבה בזוגיות הוותיקה.

ובכדי לשמור על האהבה יש צורך להשקיע בה, אם על ידי הקפדה על יחסי אמון הדדיים, או על ידי התחדשות ושינויים במערכת הזוגית. וכן, גם פרח, או שיר אהבים, הם חלק מהשמירה על איכות החיים המשותפת,  ועל שנים של אהבה.

טיפים לשמירה על האהבה בזוגיות ותיקה

מערכת יחסים ממושכת ואוהבת מתקיימת כשבני הזוג חיים בטוב במסגרת הזוגית. כאשר אחד מבני הזוג אינו מרוצה, הדבר משפיע על מערכת היחסים כולה.

האיכות של הקשר בין בני הזוג קשורה ליכולת האהבה והנתינה שלהם.

על בני הזוג לחשוב על עצמם - גם בתוך המערכת הזוגית.

מערכת יחסים ממושכת לא יכולה להיות מבוססת על ציפיות לא ממומשות, ומיתוסים כגון "אחרי שנתיים מאבדים עניין בבן הזוג" מעידים על אי תיאום ציפיות.

כבר בשלבי ההיכרות הראשונים נכרת בין בני הזוג חוזה בלתי כתוב, על פיו כל צד נוטל אחריות על היצול שלו בעגלת הזוגיות. עם חלוף השנים, רצוי  לבדוק את התאמת ה"חוזה" לאורח החיים המשתנה - האם הוא עדיין מסייע לאיזון מערכת היחסים המשותפת.

 

במהלך השנים, זוגות אוהבים לומדים מהם סדרי העדיפויות שלהם, ועל מה הם רוצים לבסס את מערכת היחסים – אמון הדדי? הרגלים משותפים? התחדשות בחיי הזוגיות?

בכדי שאהבה בזוגיות ותיקה תישמר שנים רבות, יש לשמור עליה באמצעות השקעה הדדית של שני בני הזוג.

בהצלחה לכם !!!

תשומת לב-אריאל טמירתשוקה זוגית בשיח ומגע קבלו מתנה חינם : מסע בשבילי המיניות הזוגית http://land.t-l.co.il/?p=1 בפייסבוק http://www.facebook.com/bishvil.hazugiut או באתר www.t-l.co.il    

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה