הערכות זוגית לפסח....
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

הערכות זוגית לפסח.... 

מאת   14/03/2013 |  נצפה 2780 פעמים

שמחה רבה אביב הגיע פסח בא.

איזה כיף והנאה להיות עם "כל הזוגיות" וכמובן כל המשפחה.

יחד עם זאת, חג הפסח יכול להוות גם מקור למתח באוויר ובסיס לכעס מתפרץ בלתי צפוי.

אז...אז איך לעזאזל אפשר (ומומלץ!) להיערך ולחוות את החג בהנאה בטוחה יותר?

 

השאלה הישראלית האולטימטיבית: היכן אתם בחג? יכולה לעורר וויכוחים פנים משפחתיים שהופכים להיות "כדור שלג". הפתרון להרחיב את היריעה להחלטות למספר חגים או שנים קדימה.

אין חוקים ואין השוואות (פנקסנות).

 

במשפחות רבות לקראת מועד החג ישנה אובססיה לניקיון מטורפת, אני לא בטוח שהיא מחוברת לחוקי היהדות, אך היא מסורתית בהחלט. מצב זה יוצר לחץ  תפקודי (זכור לי היטב צמצום שטח המחייה שלי כילד ככל שמתקרב רק למקומות ש"מותר"). היו מודעים ללחץ הזה ודאגו לשחרר ולהבין שניקיון חשוב אך הניקיון הפנימי החברי זוגי צריך להישאר זמן רב אחרי החג! אצל משפחות אחרות רבות הקניות המתחדשות (ביגוד רהיטים מכשירים ועוד) – גם כאן דאגו לדבר לפני ולתאם עמדות בנושא.. (ישנם זוגות שבאופן קבוע רבים על נושא זה ולא דואגים לשיח מקדים לפני....)

 

כדאי להתחיל את זמן החגים בשיחת תיאום ציפיות משפחתי עם השותף והילדים.. הפתעה זה יפה אך לא מתאים לכולם.בניית סדר יום מתוכנן פחות או יותר יאפשר לכל אחד מבני המשפחה לדעת מה לצפות ואיך להיערך. הכניסו לתכנים גם טקסים קבועים של פעילות משותפת.

 

שמרו על הזוגיות בתוך המערכת המשפחתית. זכרו שזה מקור הכוח האמיתי שלכם. הקדישו זמן זוגי נטו לפעילות משותפת: ללא ילדים, חברים או בני דודים. צאו להליכה טיול או בילוי משותף סולו והמשיכו לקדש את הסקס הזוגי (המין) והמגע הזוגי (המיניות). כן כן ! למרות העיפות הילדים והאירועים...

 

משפחה זה מעולה אך חשוב גם הלבד שיש בו רוגע ניקוי פנימי ואנרגיה/נשימה מתחדשת ופרטית!

בנו "איים מתוכננים" של עצמי עם עצמי – לעצמכם, לבן זוג וכמובן לכל ילד וילד.

 

ככל שנמצאים יותר זמן ביחד – נזכרים במשקעי עבר שטרם טופלו ואף מגלים דברים חדשים על בן הזוג... (ממתי יש לו קמט כה גדול מעל האף?)... היו מודעים לכך ואל תיבהלו! לא איבדתם את אהבתכם אתם רק מקדישים יותר זמן להתבוננות פניה והחוצה.

 

וויכוחים ומריבות יכולים להיוולד מהיחד החזק הזה. השתדלו להרחיק את הויכוח מזמן האירוע וקבעו מהם חוקי הריב המותרים לפני ארוחת הסדר / אחרי ובזמן החג עצמו... קחו אחריות כל אחד ואחת ושניכם יחד: אל תריבו לעיני כולם, כביסה מלוכלכת מקומה בבית בטח שלא ליד המקורבים...

 

כאשר מתארחים שמרו על הבנזוג בתוך המשפחה המורחבת שלכם מאד נוח ומרגש לשהות עם אחים הורים ודודים שלא ראינו שנים אך האם גם הפרטנר שלנו גם חש בנוח? שאלו אותו ! אל תקבלו דברים או הנחות שלא בדקתם כמובן מאליו

("ברור שטוב לו במשפחה שלי..."). בתוך החגיגה המשפחתית הקפידו ותראו שהוא שלכם והוא נוכח:  קרצי לו פתאום בלי כל סיבה, גע בה מעל ובעיקר מתחת למפה היפה של החג ועוד מחוות של אהבה חיבור ואכפתיות של כאן ועכשיו (ולא אח"כ לתקן במשפטי ראיתי אותך...).

 

לצד הפעילות הזוגית אל תשכחו את הילדים בד"כ נוח להם אך עדיין להדגיש מסרים של חיבה וקשר

("אומנם הסבתא התיישבה לידך ולא מספיקה לדבר... אבל אני איתך!") ("גם אם הדודה מצרפת ומלקקת בחיבה יתרה את הלחי שלך – אתה עדיין הבן שלי !!!).

 

בסה"כ זאת יכולה להיות חגיגה זוגית ומשפחתית תיהנו תטיילו (הארץ כרגע מופלאה)

תחוו תרקדו שירו ושמחו כן ואל תשכחו את מקום המגע והמ.א.ר.ג הזוגי

שיהיה חג שמח מחזק ומהנה

 

לחוד וביחד  בספונטני ובמתוכנן

 

תשומת לב-אריאל טמירתשוקה זוגית בשיח ומגע קבלו מתנה חינם : מסע בשבילי המיניות הזוגית http://land.t-l.co.il/?p=1 בפייסבוק http://www.facebook.com/bishvil.hazugiut או באתר www.t-l.co.il    

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה