נקודות בקרה לפני רכישת דירה מקבלן
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

נקודות בקרה לפני רכישת דירה מקבלן 

מאת   29/01/2013 |  נצפה 1765 פעמים

כל מי שמחפש דירה למכירה, חייב לשקול גם את האופציה של חיפוש דירות מקבלן. ומהם בעצם דירות מקבלן? אלה הן דירות אותן קונים ישירות מהקבלן או מחברת הבניה, ולכן הן לעיתים זולות יותר, למרות שהן חדשות. גם מיקי ושרית חיפשו זמן רב דירות חדשה דרך אתרי האינטרנט השונים, אך לא מצאו דבר. לבסוף, החליטו לפנות באופן ישיר לכמה קבלנים שהם הכירו וכך הם הגיעו לכמה דירות שלא הופיעו בלוחות הדירות השונים באינטרנט. בכתבה זו נפרט אודות רכישת דירות מקבלן (בעיקר דירות חדשות).

 

כיצד רוכשים דירות מקבלן?

 

על מנת לרכוש דירות מקבלן יש להשקיע מעט יותר מאשר כאשר רוכשים דירות יד שניה אותן מאתרים באינטרנט. דירה מקבלן היא ברוב המקרים דירה בעלת סיכון גבוה יותר מכיוון שלא תמיד אנו מכירים את הקבלן ואת הניסיון שלו, ולכן יש פרטים רבים שחשוב מאוד לברר. מיקי ושרית היו מודעים לכל זאת, ולכן התייעצו עם חברם מתי המתווך. מתי הסביר להם כי דירות חדשות רבות לא נמצאות בלוחות הדירות באינטרנט, פשוט מכיוון שהקבלנים לא פרסמו אותן. במקרים הללו יש להגיע ישירות לקבלן או לחברת הבניה, ולרכוש מהם את הדירה. ניתן כמובן גם להיעזר במתווכים איכותיים על מנת להגיע לקבלנים המובילים, אשר משווקים דירות שיכולות להתאים לכם. כמובן שאם עושים זאת נכון ורוכשים דירה מקבלן אמין ואיכותי בשלב מוקדם יחסית, ניתן לחסוך לא מעט כסף! יש בכך סיכון מסויים, אך אם לא מתעצלים ועושים את כל הבדיקות החשובות, הסיכויים "ליפול" קטנים באופן משמעותי.

 

אילו בדיקות חשובות יש לבצע כאשר רוכשים דירות מקבלן?

 

בין הבדיקות החשובות שיש לבצע כאשר רוכשים דירות מקבלן, יש לבצע לפני הכל בדיקה מעמיקה בכל הנוגע לניסיון ולמוניטין של הקבלן. יש לבדוק במסגרת בדיקה זו אילו פרויקטים ביצע בעבר, האם הפרוייקטים היו מוצלחים, לקבל המלצות מלקוחות קודמים ועוד. בדיקה חשובה נוספת היא בכל הקשור לערבויות שהקבלן נותן לרוכשים. חשוב גם לוודא כי לקבלן יש את כל האישורים הנדרשים וכי הקרקע אכן שייכת לו. יש לוודא גם כי הקרקע עליה מתכונן הקבלן לבנות הפרוייקט איננה מעוקלת או משועבדת, וכי כל היתרי הבניה מוסדרים כחוק.

אסור לשכוח לרגע כי כאשר רוכשים דירות מקבלן, בדרך כלל רוכשים דירות שהן "על הנייר" בלבד (בשלבי תכנון) ושאי אפשר לראות אותן במו עיניכם. לכן, צריך לנקוט במשנה זהירות ולבצע בצורה איכותית את כל הבדיקות הנדרשות. כך אכן עשו גם מיקי ושרית, בטרם נכנסו למשא ומתן על דירה מסויימת.

 

לסיכום, כאשר רוכשים דירות מקבלן אפשר מצד אחד לחסוך לא מעט כסף, אך מצד שני קיים סיכון מסויים ולכן יש לבצע בדיקות מעמיקות. מומלץ במקרים אלו להתייעץ עם אנשי מקצוע המבינים בתחום, ובמיוחד עם עורך דין איכותי שאתם סומכים עליו, אשר יש לו ניסיון רב שנים בתחום המקרקעין.

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה