מה הסיבות להבדלים בעלויות של שירות וטרינרי?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מה הסיבות להבדלים בעלויות של שירות וטרינרי? 

מאת   22/12/2012 |  נצפה 2579 פעמים

בעלי חיות מחמד היום חושבים קודם על העלויות הנגבות מהם ולפיהן בוחרים את הווטרינר אשר מתאים להם. חשוב להבין, כי ההבדלים בעלויות נגזרים הן מרמת ואיכות כוח אדם (כמו בכל מקום, עבור כוח אדם מקצועי ובעל ניסיון יש לשלם יותר) והן מעלות הציוד ודרך העבודה. רופא וטרינר מנוסה מקבל תשלום גבוה יותר מאשר וטרינר חסר ניסיון. כמו כן, אסיסטנט בעל ניסיון או הסמכה, שלמד את המקצוע בבית ספר מוכר בד"כ מקבל שכר בהתאם.

למרבה הצער, מרבית בעלי הכלבים והחתולים אינם יכולים לשפוט את רמת הרופא הווטרינר העומד בפניהם וכיום, לאורה של המחאה הצרכנית, רמת המחיר ולא רמת הרפואה היא זו החשובה להם.

לשם כך נכתב מאחר קצר זה המדגים את ההבדלים בין מרפאה וטרינרית אשר נחשבת יקרה יחסית לעומת מרפאה זולה או מרפאה של עמותה וטרינרית.  ניקח לדומא ניתוח שנחשב פשוט יחסית. ניתוח סירוס חתול.

אז איך יכולים להיות הבדלים גדולים במחיר של וטרינר, אפילו בניתוח שגרתי כגון סירוס חתול?

חומרי הרדמה – ישנם מספר חומרי הרדמה בשוק. היקרים יכולים לעלות פי עשר מהחומרים הזולים (נחשו לבד מי מהחומרים בטוח יותר...).

שיכוך כאבים – האם בנוסף לחומרי ההרדמה יקבל החתול בנוסף שיכוך כאבים ואיזה? אופטלגין לדוגמא, זול פי עשר ויותר מאשר שיכוך כאבים וטרינרי יעודי (רוצים שוב לנחש מי יעיל יותר?).

אנטיביוטיקה – לא תמיד יש בה צורך ולא תמיד ניתנת ע"י הווטרינרים. אבל גם לה יש עלות.

הכנסת קטטר וריד (ונפלון) – מכיוון שסירוס חתול הינו ניתוח מהיר לא תמיד יוכנס קטטר וריד. הכנסת קטטר וריד לוקחת זמן וגם לה יש עלות. למרות שהיא מעכבת את הפרוצדורה יתרונה במתן נוזלים במידת הצורך במהלך הניתוח, ובעיקר במידה ויש מקרה חירום ניתן להחדיר תרופות החייאה במהירות ויעילות.

שימוש בכפפות סטריליות + שימוש בשדה סטרילי – גוררים עלויות נוספות ולא בכל מקום מקפידים עליהם.

עבודה בחדר ניתוח נקי ומחוטא לעומת ביצוע הסירוס בחדר טיפולים – עבודה בחדר ניתוח מפחיתה סיכוני זיהום אבל מאיטה את קצב הסירוסים מאחר ויש להכין ולנקות את החתול בחדר אחד ואז להעבירו לחדר אחר.

מוניטור במהלך ניתוח – האם החתול יחובר למוניטור השגחה המודד קצב לב, חמצן בדם ולחץ דם? עלות מוניטור כזה יכולה להיות לעיתים בין 5000 -10000 שקלים.

האם במהלך הניתוח יש באזור רופא מרדים או לפחות אסיסטנט אשר יוכל לעזור במקרים חירום – דבר זה גורר כמובן עלות נוספת. נכון שבמרבית המקרים אין צורך בכך בניתוח סירוס אבל במקרה החירום היחיד שיהיה מתוך מאה סירוסים, נוכחות הוטרינר המרדים או האסיסטנט תהווה את ההבדל בין חתול שישרוד או לא.

אלו הם, בקצרה, חלק מהדברים אשר גוררים הבדלים בעלויות.

אז כן, אפשר לסרס חתול בזול, אבל אתם באמת חושבים שהוא יקבל את אותו הטיפול לעומת חתול שיסורס ע"י וטרינר אשר גובה יותר?

הזכויות למאמר זה שמורות ל"וטרינר נייד ביקורי בית", מרפאה וטרינרית ניידת המספקת שירותי וטרינר עד הבית

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה