איפה המחוייבות לאפרים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

איפה המחוייבות לאפרים 

מאת   12/11/2005 |  נצפה 2553 פעמים
אפרים קישון ז"ל , גדול יוצרי הקולנוע הישראלי , סופר , איש תרבות ויצירה , הלך לעולמו לפני למעלה מחצי שנה בביתו בעיירה אפנצל , שוויצריה .

לאחר מותו נשמעו קולות רבים במדינה מצד למשל שרת ה"תרבות" "הגדולה" , לימור לבנת , ראשי משרד החינוך ואחרים כי יש להנציח את מורשתו הלאומית של אפרים קישון שלא זכה אף פעם בחייו לקבל כבוד של "מלכים" כמו שאומרים מצד הברנז'ה הישראלית .

בין השאר חוסר הרצון היה מדוע קיבל בשנים האחרונות בלבד "פרס ישראל" ומדוע הוחלט שיקבל זאת רק בשנים האחרונות ולא לפני כן - וכמובן שלאף אחד במשרד החינוך אין תשובה ברורה ומוחלטת לעניין הזה וחבל !


קישון שרק אומרים את שמו כבר אפשר לחשוב על כול דבר מעיתונות , עד קולנוע ותרבות ומחזות והצגות, זה "הדויטשה קולטור" בהתגלמותו (שאני מאוד מעריך ואוהב אישית) או אפילו יותר מזה לכיוון התרבות השוויצרית הנהדרת עוד יותר .


כמובן שהמדינה הזו תמיד תהיה אותה מדינה שכאשר זה חם וטרי כולם יצאו בהכרזות "בומבסטיות" על כך שצריך להנציח את קישון ועד כמה הוא היה גדול וכו' וכו' רק שרוצים לבצע זאת איך אומרים בשפה פחות גבוהה "ת'אכלס" לא קורה שום דבר , משרד החינוך שוכח מה שהוא אומר , אנשים כגון ח"כים ואחרים לא בדיוק חושבים שהכנסת מקום מתאים להנציח את קישון ובטח שמשרד החינוך מתגאה בזה שבשנת הלימודים הקודמת הוקרן איזה סרט משני בשיתוף 500 מפקחים , מורים ותלמידים עד כמה קישון היה מדהים אך לא ! זה לא הכוונה ואפילו לא הכוונה המשנית !


המטרה היא שיפסיקו לשכוח אנשים גדולים וגדולים באמת ויתחילו לתת באמת את הכבוד הראוי להם ופה אני מפציר בממשלה לבצע זאת ולא לשכוח ולהגיד "עשינו , עשינו " אלא לומר אנחנו רוצים להנציח , אנחנו רוצים לראות את קישון על שמות "כיכרות" על שמות "רחובות" על שמות "מוסדות תרבות" וכן גם במסגרת תוכנית הלימודים לבגרות בספרות על יצירותיו הנפלאות, במסגרת "העיתונות" ,במסגרת "הנצחת רשמית לפועלו במליאת כנסת ישראל" ועוד ועוד


וכמו שאומרים ואני אומר בצורה ברורה וחדה ?... קישון לא זכה בחייו לכבוד מישראל אולי ואולי במותו יזכה אף יותר ! .... " חומר למחשבה .....
רועי גולדשלגר : מתמחה בענייני גרמניה , לשעבר,שגריר כנסת צעירה. חבר נוער העבודה .
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה