מהם נישואים רפויים ומדוע נשים נשואות רבות חושקות בהם?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מהם נישואים רפויים ומדוע נשים נשואות רבות חושקות בהם? 

מאת   24/11/2012 |  נצפה 2192 פעמים

מהם נישואים רפויים ומדוע נשים נשואות רבות חושקות בהם? 

 

 

נישואים חונקים

 

נשים רבות מתלוננות שהנישואים שלהן חונקים אותן. הן מגלות שהן מתקשות לספק את כל הציפיות והדרישות של הבעל כאשר ברקע הן ממילא נקרעות בין צרכי הבית לבין הצרכים האישיים שלהן. הן נוכחות לדעת שזה בכלל לא פשוט לרצות את הבעל כשחשוב להן יותר לרצות את הילדים ואת עצמן כמובן.

 

לאחר שנים של נישואים יש נשים שמבינות שהן אינן רוצות שהבעל יהיה צמוד אליהן כל הזמן, הן מתקשות לספק את כל צרכיו של הבעל, לעיתים הן מרגישות שהביקורת שלו וחוסר שביעות הרצון שלו מהן רק מגבילה אותן, פעמים רבות הן מרגישות שנמאס להן לטפל בבעל ולתת לו את מירב תשומת הלב כאשר יש להן כל כך הרבה דברים אחרים לדאוג להם: הילדים, הבית, הקריירה, המשפחה, החברות והבילויים.

 

 

 

נישואים רפויים - קשר משוחרר יותר

 

יש נשים שנהנות יותר כאשר הבעל אינו נמצא במחיצתן אלא מעניק להן את החופש שהן כה זקוקות לו ומשאיר להן לנהל את חייהן ללא העול שנקרא "אשת איש".

 

נשים אלו מעוניינות בנישואים רפויים. נישואים רפויים הם נישואים בהם הבעל מקבל את החופש שלו ואילו האישה מקבלת את השקט שלה - ללא הדרישות, הביקורת, התביעות והצרכים היומיומיים של הבעל.   

 

 

 

כל אחד מבני הזוג מקבל את החופש שלו

 

נישואים רפויים, להבדיל מנישואים פתוחים, אינם נישואים שבהם שני בני הזוג מנהלים חיים רומנטיים כפולים במקביל לחיים המשותפים. אלה הם נישואים המשחררים את האישה מחלק מסויים מ"חובותיה" ותפקידיה המסורתיים אך במקביל מאפשרים לגבר חופש פעולה רחב יותר להשלים את מה שחסר לו מחוץ למסגרת הנישואים במקום לבוא בטענות ובדרישות מהאישה.

  

בנישואים רפויים הגבר מקבל מרחב פעולה גדול ואילו האישה מקבלת שקט ושלווה, ולא פחות חשוב מכך - הקלה בנטל הרובץ על כתפיה בעיקר בכל הנוגע לחובותיה כאישה. 

   

 

 

שיתוף במסגרת, בצרכים, בכלכלה ובילדים

 

כך יוצא, שנישואים רפויים הם שותפות - אבל לא בכל התחומים. השיתוף מתמצה בהורות, במסגרת הנישואים, בצרכים היומיומיים, בכלכלה ובילדים. מעבר לכך, השיתוף נגמר או שהוא חלקי, אך בכל מקרה הוא אינו מחייב ולכן הוא אינו מגביל.

 

ניתן לכנות את הנישואים הרפויים כמסגרת נטולת תוכן או כמסגרת חזקה בעלת תוכן חלקי. המסגרת מעניקה ביטחון לילדים ומשמרת מסגרת נוחה ונעימה של הורות ומשפחתיות עבור כל המשפחה, בעוד שהתכנים הזוגיים או הרומנטיים הם חלקיים ביותר.

 

 

וטיפ לסיום: לא תמיד חייבים להתגרש כאשר האפשרות האלטרנטיבית היא נישואים רפויים המאפשרים לשמר את המסגרת הזוגית גם אם התכנים נשחקו או אבדו במשך השנים.

 

יואב ברנזון הוא עורך דין לשעבר ובעל תואר בפסיכולוגיה. מתמחה בטיפול אישי, יעוץ זוגי והכוונה מקצועית בקריירה.  הוא פיתח שיטות טיפול רבות וייחודיות והוא בעל ניסיון עצום ומגוון בטיפול פרטני. הוא מוביל אנשים להצלחה בתחום האישי, הזוגי והתעסוקתי ב-25 השנים האחרונות ונחשב לאחד המומחים המובילים בישראל. הוא מקבל לקוחות ישראליים מכל יבשות העולם. יואב ברנזון כתב עד היום 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם. כמו כן, הוא פרסם למעלה מ-3,000 מאמרים בתחום הצמיחה האישית והזוגית. לאתר הבית: www.ybc.co.il

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה