כיצד ניתן לנהל את החיים בצורה קלה יותר?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

כיצד ניתן לנהל את החיים בצורה קלה יותר? 

מאת   24/11/2012 |  נצפה 2481 פעמים

כיצד ניתן לנהל את החיים בצורה קלה יותר? 

 

 

חלקים חלקים - קל יותר לעיכול

 

השיטה הפראקטלית או בשמה העממי "שיטת הסלאמי" היא שיטה יעילה ונוחה ביותר לניהול החיים. היא מאפשרת להגיע להישגים מעולים במאמץ קטן, ללא לחצים, ללא מאבקים וללא מחירים כבדים.

 

מהותה של השיטה הפראקטלית היא לקחת כל פעולה, משימה או מטלה בחיים ולחלק אותה לחלקים קטנים עד כדי כך שכל חלק הופך למשימה קלה וקצרה ביותר.

 

 

 

השיטה הטוטאלית מבוססת על דחיינות, עצלנות מחשבתית ואמונה בגישת "זבנג וגמרנו" 

 

רוב האנשים מנהלים את החיים שלהם בשיטה אחרת - בשיטה הטוטאלית. הם רוצים להשיג את הכל בזמן קצר ביותר ולכן הם דוחים משימות, מטלות, רעיונות ופרוייקטים עד לרגע האחרון ואז מרכזים מאמץ אדיר כדי לטפל בבעיה ולסיים אותה.

 

בשיטה הטוטאלית המאמץ המופעל הוא אדיר, העומס הוא עצום, הסיכוי להצליח הוא נמוך והמחירים הם כבדים. במקום "להרוג תורכי ולנוח" אנשים רבים פועלים בשיטת "זבנג וגמרנו".    

 

 

 

הטבע הוא פראקטלי - כך גם אנחנו

 

הטבע בנוי בשיטה הפראקטלית - תהליכים פשוטים ואיטיים המובילים בסופו של דבר לפריחה, שגשוג, מורכבות ומגוון. גם בני האדם מובנים לשיטה הפראקטלית.

 

במקום לדחות דברים לרגע האחרון ואז לעמוד מול שוקת שבורה - עדיף להקדים מטלות ויעדים. במקום לרכז את כל הכוח במשהו אחד - עדיף לחלק את המשימה למספר משימות משנה פשוטות וקצרות וכך להתקדם בקלות ובנינוחות ללא מאמץ. במקום לאגור בעיות ואז להתמודד איתם ראש בראש - להתמודד עם הבעיות מייד כשהן צצות ולדכא אותן כשהן קטנות.

   

 

 

החיים הקלים לנוחיותכם

 

אם ניקח לדוגמה את ניקיון הבית: בשיטה הטוטאלית אנשים צוברים במשך שבוע שבועיים לכלוך ואבק, צוברים כלים וכביסה, צוברים טינופת וחפצים מיותרים - ואז מנסים להתמודד בסופשבוע אחד לנקות את כל הבית במכה אחת. התוצאה היא התשה, עייפות, תחושת מלחמה וחוסר הנאה מכל התהליך.

 

לעומת זאת, בשיטה הפראקטלית אין דחיינות ואין צבירה כי הניקיון של הבית נעשה ברמה היומיומית. את הניקיון, את הכביסה ואת הסרת הלכלוך עושים כל הזמן - בחלקים. כל יום משהו אחר, כל פעם קצת מזה או קצת ממשהו אחר. אף פעם לא הכל בבת אחת. וכך, כאשר מגיעים לסוף השבוע הבית נקי ומתוחזק ואפשר לנוח ולבלות.

 

 

וטיפ לסיום: השיטה הפראקטלית היא שיטה פשוטה ואפקטיבית ביותר הניתנת ליישום בכל תחומי החיים - זוגיות, עסקים, ניהול הבית וניהול הזמן.

 

יואב ברנזון הוא עורך דין לשעבר ובעל תואר בפסיכולוגיה. מתמחה בטיפול אישי, יעוץ זוגי והכוונה מקצועית בקריירה.  הוא פיתח שיטות טיפול רבות וייחודיות והוא בעל ניסיון עצום ומגוון בטיפול פרטני. הוא מוביל אנשים להצלחה בתחום האישי, הזוגי והתעסוקתי ב-25 השנים האחרונות ונחשב לאחד המומחים המובילים בישראל. הוא מקבל לקוחות ישראליים מכל יבשות העולם. יואב ברנזון כתב עד היום 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם. כמו כן, הוא פרסם למעלה מ-3,000 מאמרים בתחום הצמיחה האישית והזוגית. לאתר הבית: www.ybc.co.il

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה