הרכבת עדשות מגע בגיל העשרים ועד החמישים לחייך
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

הרכבת עדשות מגע בגיל העשרים ועד החמישים לחייך 

מאת   15/11/2012 |  נצפה 1566 פעמים

 

הרכבת עדשות מגע בגיל העשרים ועד החמישים לחייך

 

את עדשות המגע כמעט כל אחד יכול להרכיב אך קיימים מצבים מסויימים כמו של ילדים או קשישים שיש צורך בהתייחסות מיוחדת על מנת שהעדשות מגע ישמשו את המרכיב אותם בצורה באופן הטוב ביותר הנדרש לאותם צרכים של המשתמש בהם.

עדשות מגע לבני גיל הביניים:

אם וכאשר אתם שוקלים להרכיב עדשות מגע ואם מדובר במשתמשים ותיקים ב-עדשות מגע חשוב לדעת כי בכדי להשיג ראייה טובה ובריאה יש לזכור שלושה דברים:

אחת לקויות העיניים היותר נפוצות בקרב בני העשרים שלושים היא תסמונת ראיית המחשב שהיא מתבטאת באודם בעיניים ובטשטוש בראייה תופעה זו נוצרת כתוצאה משימוש מוגבר ועבודה רבה מול המחשב. כמו כן, קיימת תופעה נוספת והיא גירוי מטריד בעיניים הנוצר בעקבות זיהומי אוויר, כאשר תופעה זו נפוצה בפרט בקרב אותם אנשים אשר מתגוררים בערים גדולות. ולכן בכדי לשמור על בריאות העיניים יש ומומלץ לעבור בדיקת עיניים אחת לשנה.

ראייתנו ממשיכה להשתנות בהתאם לגילנו וככול שאנו מתבגרים ראייתנו נחלשת, תופעה זו נפוצה בחברה של היום אף שיש יוצאי דופן. כמו כן, גם במקרה ואנו לא בשלב שבו אנו זקוקים למשקפי קריאה ועדשות מגע דו מוקדיות קיים המצב בו אנו צריכים לעבור בדיקות עיניים בפרקי זמן קצרים יותר. כאשר קיימת באפשרותנו להתאים את שיטת תיקון הראייה כך שתתאים לאורח חיינו.

שיטת תיקון ראייה:

על מנת לוודא כי אנו משתמשים בשיטת תיקון ראייה הנכונה לנו מומלץ ונחוץ לגשת לאופטומטריסט בכדי שזה יתן את חוות הדעת שלו לאחר הבדיקה, על מנת לדון באופציות העומדות בפנינו. כאשר קיימות מספר אפשרויות והמלצות והם:

* מומלץ בחום לשקול את השימוש ב-עדשות מגע חד יומיות לאלה בנינו אשר אורח החיים שלהם הינו פעיל ומעוניינים בנוחיות ונגישות.

* מומלץ ואף חשוב מאוד לקבוע תור בו ברגע אצל אופטומטריסט כאשר אנו מבחינים בשינויים בעיניים או בראייה שלנו.

* חשוב לציין כי עדשות מגע אשר מרכיבים מתחת למשקפי הבטיחות מספקות ראייה מצויינת בשעה שאנו עוסקים בעבודה במפעל או כאשר אנו עוסקים בספורט כלשהו המצריך משקפי בטיחות.

* יש לדעת כי ניתן להשיג תחושת נוחיות רבה בעזרת עדשות מגע מיוחדות מסוג ACUVUE® OASYS® with HYDRACLEAR® PLUS אשר מעניקות נוחות גם בסביבות מאתגרות כתוצאה מלחות ורעננות הטמונה בעדשות אלה.

* כמו כן, קיימות עדשות מגע אשר מאפשרות חסימת קרינה על-סגולה כאשר סוג עדשות אלה הוא ®ACUVUE ושימוש בעדשות אלה מביא לכך שאנו נוכל לשמור על עינינו כאשר אנו בשטח פתוח לטובת בילוי או עבודה.

   

 

אופיר בן צור

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה