דיאטה ללא פחמימות
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

דיאטה ללא פחמימות 

מאת   13/11/2012 |  נצפה 8363 פעמים

הרבה אנשים שרוצים לעשות דיאטה בוחרים לעשות דיאטה ללא פחמימות ובוחרים לוותר על הפחמימות כי יש להן סטיגמה שהן משמינות ואפשר לוותר עליהן, מחשבה זו היא טעות ונרחיב על כך בהמשך.
לדיאטה ללא פחמימות יש יתרון גדול שבו אתה תוכל להרזות תוך זמן קצר, אבל אסור להמשיך אותה לטווח ארוך וחייבים לעשות אותה בפיקוח רפואי, המטרה של דיאטה ללא פחמימות היא שהגוף ישרוף את השומן בגוף לצורך אנרגיה.

תפריט של דיאטה ללא פחמימות:


    • ירקות ופירות לצורך ויטמינים וסיבים תזונתיים.
    • שומנים במידה מאוד קטנה.
    • חלבונים.

חשוב נורא לציין שיש הבדל בין דיאטה ללא פחמימות  לדיאטה דלת פחמימות, המרכיב הראשי בתפריט שעליו מבוססת דיאטת דלת פחמימות הוא חלבונים במקום פחמימות ויש בה קצת פחמימות לצורך אנרגיה, ואילו בדיאטה ללא פחמימות אין פחמימות כלל.

 הסטיגמה של הפחמימות

כמו שכתבתי בהתחלה לפחמימות יש שם רע  אבל הן חשובות ולתפקוד הגוף ולצריכת אנרגיה, יש פחמימות טובות (פחמימות מורכבות) ופחמימות רעות (פחמימות פשוטות) בדומה לזה שיש שומן טוב ושומן רע, כולסטרול טוב וכולסטרול רע.
חייבים להבין שפחמימות הן סוכר, פחמימות פשוטות בנויות מחד סוכר והן נמצאות בעיקר בדברי מתיקה כמו דבש ושוקולד, ואילו פחמימות מורכבות בנויות מדו סוכרים ואף יותר והן נמצאות בעמילנים כמו תפוח אדמה ולחם.
ההבדל העיקרי בניהן הוא שפחמימות פשוטות מתפרקות מהר ומעלות את רמת הסוכר בגוף ויכולים לגרום לעששת, סכרת, והשמנה, ואילו לפחמימות מורכבות לוקח יותר זמן להתפרק בגוף לכן רמת הסוכר בהן נמוך והן משמינות פחות.

חסרונותיה של דיאטה ללא פחמימות:

כמו שראינו לדיאטה ללא פחמימות יש יתרון של הרזיה מהירה אך יש לה חסרונות:

למי מיודעת דיאטת ללא פחמימות:

דיאטה ללא פחמימות מיועדת למבוגרים שרוצים לרדת במשקל בכמה קילוגרמים או להרזות תוך כמה שבועות ואז לעשות דיאטה מאוזנת לטווח ארוך שתכלול את כל מרכיבי המזון.
דיאטה ללא פחמימות מאוד לא מתאימה כדיאטה לנוער מאחר  ובגיל זה הגוף בונה את עצמו וצריך כל אבות המזון במיוחד פחמימות שהן מקור אנרגיה.

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה