הכן רכבך לחורף
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

הכן רכבך לחורף 

מאת   05/11/2012 |  נצפה 2600 פעמים

 

'הכן רכבך לחורף' הוא לא סתם ביטוי שחוק שאפשר להתעלם ממנו אלא הוראה מצילת חיים, לא פחות. עם בוא החורף משתנים תנאי הכביש והנהיגה בצורה קיצונית והתאמת הרכב לנהיגה בתנאים אלו היא לא פחות מהכרחית, ועלולה להוות גורם קריטי במניעת תאונה קטלנית. חשוב לזכור כי בעוד איננו יכולים לקבוע את תנאי מזג האוויר או את התנהגות הנהגים האחרים על הכביש, הכנת הרכב לחורף היא באחריותנו הבלעדית.

 

קצת לפני שהסתיו עוזב אותנו והחורף מכה בנו עם גשם, קור וערפל - הוא זמן מצוין לרענן את זיכרוננו באמצעות מדריך קצר להכנת הרכב לחורף:

 

ראשית יש להבהיר כי לא מדובר בבדיקה ייחודית לחורף אלא פשוט בדיקה מקיפה של מערכות הבטיחות בכל הרכב. היא חשובה בכל ימות השנה ועל אחת כמה וכמה לפני החורף בו תנאי הנהיגה קשים במיוחד, ולכן כדאי לבצעה. בבדיקה נבחנות מערכת החשמל, מערכת הבלמים, מערכת ההיגוי, הסרן הקדמי והצמיגים.

 

מערכת החשמל

בדיקה זו כוללת את תקינות המצבר, את כיוון ועוצמת האורות ראשיים, את עוצמת ותדירות פנסי האיתות, את תקינות אורות החנייה, אורות שלטי הזיהוי, אורות הבלם ואור הרוורס. כמו כן, את מפשיר האדים (אם קיים), את המתזים ואת הצופר. תשומת לב מיוחדת ניתנת למגבי השמשות: תקינות פעולתם ושלמות להב המגב.

 

מערכת הבלמים

מערכת הבלמים נבדקת על כל מרכיביה: בלם השרות, בלם העזר, חיבורי הבלמים, חופש בדוושה, חיבורים גמישים, נזילות במערכת הבלימה, ויעילות הבלימה.  אם ישנם מעצורי אוויר, נבדק בהם מד הלחץ, נורית וזמזם האזהרה, ונזילות אוויר במערכת.

 

מערכת ההיגוי

בדיקת מערכת ההיגוי כוללת: חיבורי הגה, תיבת ההגה, ומהלך סרק (חופשיות בהגה).

 

הסרן הקדמי

בדיקת הסרן הקדמי כוללת: מתלה קפיצים קדמיים, בולמי זעזועים (חיוניים לבטיחות), תותבות ומסבים.

 

צמיגים

בדיקת הצמיגים היא אחת החשובות ביותר. צמיג בלוי עם לחץ אויר לא נכון יכול בקלות לגרום לאבדן שליטה על הרכב בכביש רטוב, להחלקה ולתאונה. חשיבות תקינותם של הצמיגים עולה במקרים של הצורך בבלימת חירום או האצה. בבדיקה נבדקים לחץ האוויר בצמיג, הפרופיל ומצב הבלאי הטבעי. חשוב לבדוק גם את הצמיג הרזרבי. טיפול נכון בצמיגי הרכב מאריך את חייו, מעלה את רמת הבטיחות בנהיגה ואף חוסך בדלק. ניתן למצוא טיפים לטיפול נכון בצמיגי הרכב במאמר: טיפול נכון בצמיגים.

בדיקת הרכב לקראת החורף היא חשובה ומטרתה להכין את הרכב לקראת תנאי הנהיגה המשתנים. חשוב שהבדיקה תבוצע במוסך מורשה על מנת להבטיח בדיקה אמינה, רחבה ומקצועית של כל מערכות הרכב החשובות. במיוחד בעונת החורף, תיקון ליקויי בטיחות ברכב אינם רק שאלה של מחיר כספי והתעלמות מהם עלולה לגבות את מחירה בחיי אדם.

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה