פרחים ואמונות טפלות
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

פרחים ואמונות טפלות 

מאת   03/11/2012 |  נצפה 2526 פעמים

פרחים ואמונות טפלות

 

פרחים מאז ומתמיד היו מתנה רומנטית וסמלית לאירועים חגיגיים, על כן הם ידועים כמתנה שתתקבל בשמחה והתרגשות לארוע מיוחד, כהבעת חיבה או הכרת תודה. אולם, חשוב לדעת לבחור פרח שיהלום את המאורע, שכן יש משמעויות נוספות הקשורות לסוג הפרח וצבעו.

 

כמו בכל תחום גם בתחום הפרחים ישנן אמונות רווחות שיש להתחשב בהן כדי להשיג את המטרה שלשמה שלחתם את הזר. ביפן למשל נהוג להשתמש בפרחים לבנים כדי לציין לוויות ומקרי מוות.

 

בחתונות יש משקל חשוב לסוג הזר וצבעו ויש שנוהגים להזמין בעל מקצוע לעניין סידורי הפרחים, אז מה לגבי הזר של הכלה?  ידוע כי פרחי ציפורן החתול אדומים,אשר שזורים בזר יחד עם רוזמרין וגרניום, מסמלים אהבה, נאמנות ותקווה.

 

בתרבויות העתיקות האמינו כי כלה אשר נושאת זר פרחים ביום החתונה שלה, מוגנת מפני רוחות רעות שמנסות להרחיקה מבעלה. המנהג של זריקת הזר הוא גלגול מאוחר יותר שהתפתח בתרבות הויקטוריאנית ונפוץ במדינות המערב עד היום.

 

לפי האמונה הויקטוריאנית, כאשר הכלה זורקת את הזר לעבר אישה אחרת, היא בעצם מעבירה לה בכך את סגולות של שפע וברכה כמו גם הגנה מרוחות ושדים. האמונה כי אותה האישה שתפסה את הזר, תהיה הבאה להתחתן, היא כבר גלגול מודרני.

 

כפי שידוע לכל, הרווקה שתפסה את זר הפרחים שנזרק לקהל בתום הטקס אמורה להיות הבאה שתתחתן. אבל יש משמעות גם לצבע, למשל שילוב של ורדים אדומים ולבנים נחשב לשיא הרומנטיקה.

 

ישנה אמונה תפלה אשר מזהירה מהשילוב של פרחים באדום-לבן שכן הצבעים הללו מסמלים דם ותחבושות.

 

גם לסוגי פרחים שונים משמעויות שונות והדבר הוא כמובן תלוי תרבות. ובמדינות אסיה השונות נהוג להשתמש בצבע הלבן בלוויות ומקרי מוות. שכן פרחים לבנים מסוגים שונים משמשים בתרבויות אלה לצרכי טיהור גופות והנחה על מצבות .לכן חל איסור על שימוש פרחים לבנים בשמחות כמו חתונות והענקת פרחים כמתנה למניעת מזל רע. לעומת זאת, במדינות אירופה הצבע הלבן ככלל מסמל טוהר והתחלה חדשה לכן נהוג להעניקם במתנה ואף לשלבם בזר הכלה.

 

גם לסוג הפרח שתעניקו יש משמעות חבויה, וורדים הם פרחים שמסמלים אהבה. שושנים לבנות מסמלות טוהר גם היום, אך המקור לאמונה הזו הוא במיתולוגיה הרומית בה שושנים לבנות, ייצגו בתולין ומלכותיות וקשורות לג'ונו, מלכת האלים ולבתולה מרים. אולם, שושנים מסמלות גם מוות מפני שהן פרח שנהוג להניח על קברים. אפילו קיימת אמונה שהן צומחות על קבריהם שלא אלה שנאשמו בפשעים שלא ביצעו.

 

אם כך, הענקת פרחים על אף היותה מתנה נפלאה יש לבחור אותה בקפידה תוך רגישות לאמונות ולעולמו התרבותי של המקבל

פרחים ומשלוחים

ניתן היום למצוא משלוחי פרחים בכל הארץ כאשר במרכז הארץ ניתן למצוא מגוון משלוחי פרחים במרכז, כמו משלוחי פרחים בתל אביב או משלוחי פרחים ברעננה או משלוחי פרחים ברמת גן או משלוחי פרחים בהרצליה או משלוחי פרחים בפתח תקווה משלוחי פרחים בבת ים או משלוחי פרחים בחולון וכמובן בעוד ערים רבות במרכז.

אופיר בן צור

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה