איך משחקים בחבילה עוברת
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

איך משחקים בחבילה עוברת 

מאת   02/11/2012 |  נצפה 6765 פעמים

מסיבת יום הולדת או בית מארח הם הזדמנות נהדרת להציג לילדים שלנו משחקים שנהננו לשחק כשהיינו ילדים. הילדים שלנו יכולים להנות כמונו מאותם משחקים. זו הזדמנות נהדרת לחזור בעצמנו לכמה רגעים להיות ילדים, להראות להם זווית אחרת של אבא או אמא. זווית מצחיקה ואפילו קצת שטותית.

בהשראת אותן מסיבות יום הולדת שבהן שיחקנו שוב ושוב באותם משחקים רציתי להציע גרסה מודרנית, רלוונטית לימינו של חבילה עוברת. בואו להכיר הפעלה ליום הולדת המשלבת חבילה עוברת.

אז ראשית מה נדרש:

כרטיסיות ועליהן משימות קלות או קשות לביצוע.

ניירות עיתונים

פרס או הפתעה אחת לילד/ה שיזכה בו או פרס משותף לכל הילדים המשתתפים.

מוזיקה טובה

מתחילים...

יושבים עם הילדים שלנו ושולפים רעיונות למשימות.

משימות יכולות להיות קשורות בשירה, בדקלום או בתנועות. כך למשל עליך לשיר "שניים סינים עם כינור גדול" בחיריק או עליך לשיר "שניים סינים עם כינור גדול" בקול של אישה.

משימות יכולות להיות קשורות במשהו היתולי כמו עליך לרקוד בעיניים עצומות או לשיר יונתן הקטן מהסוף להתחלה.ניתן גם לבחור במשימות הקשורות בילד או ילדת יום ההולדת.

שימ לב שאין חובה להכין כרטיסיה ועליה משימה לפי כמות הילדים המוזמנת. נכון זה נעים ונחמד שכולם משתתפים, אך אם כמות הילדים גדולה, לאחר כעשר דקות הילדים מאבדים מסבלנותם ומתחילים לנוע. מנסיון מומלץ להכין עשר עד חמש עשרה כרטיסיות, לא יותר.

ועכשיו הרכבת המשחק למסיבת יום הולדת:

בוחרים פרס או הפתעה ועוטפים בשכבה של נייר עיתון. על שכבה זו מדביקים את הכרטיסיה הראשונה. ניתן להדביק באמצעות נייר דבק או דבק פלסטי. אם בחרתם בדבק פלסטי, חכו עד שיתייבש.

כעת עוטפים את השכבה הראשונה בנייר עיתון נוסף ועליו מצמידים כרטיסיה נוספת. כך שלמעשה נוצרת לנו חבילה. בכל פעם שמשתתף או משתתפת יפתחו שכבת עיתון הם יגלו כרטיס משימה, אותו עליהם לבצע.

ומדוע כדאי בבית מארח לשחק חבילה עוברת?

כאשר משחקים את המשחק במסיבת יום הולדת או במסגרת בית מארח (בית חם) מבקשים מהמשתתפים לשבת במעגל. ילד או ילדת יום ההולדת אוחזים בחבילה ומעבירים אותה ליושב מימינם. ברקע מושמעת מוזיקה קצבית ואהובה. כאשר המוזיקה עוצרת הילד שאוחז בחבילה פותח שכבה אחת של נייר עיתון ומבצע את המשימה הכתובה בכרטיסיה. לאחר ביצוע המשימה ממשיכים בהשמעת המוזיקה (ניתן להשמיע שיר יום הולדת) והחבילה עוברת בין הילדים עד שהמוזיקה עוצרת.משחק זה מקובל מאוד במסיבות פיג'מות או במסיבות יום הולדת בקבוצות קטנות.

מומלץ להשתתף גם במשימות השונות, להשתובב ולהראות לילדים איך אנחנו חגגנו במסיבות יום הולדת.

דקלה עמית, מומחית תחום ארוח יום הולדת, מסיבות ילדים מייסדת תיבת ההפעלות - יום הולדת בקופסא http://www.t-hafalot.co.il/

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה