התנהלות המסחר הבורסאי
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

התנהלות המסחר הבורסאי 

מאת   28/10/2012 |  נצפה 1233 פעמים

חברות ציבוריות שונות מנפיקות מניות אשר נסחרות בבורסה. מניה היא למעשה מעין שטר בעלות על החברה עצמה. מי שמחזיק ברוב המניות של החברה נקרא לא פעם בעל השליטה העיקרי בחברה. לא רק מניות נסחרות בבורסה אלא גם אגרות חוב. כל מי שרוצה יכול לסחור בבורסה גם הוא ולקנות מניות של חברות.

המחיר של המניה מושפע מגורמים רבים מאוד. מחיר של מניה יכול להיות מושפע ממצב בטחוני במדינה מסוימת. ממדיניות כלכלית חדשה של הממשלה, ממהפיכה שקורית במדינה מסויימת ועוד. מחיר של מניה מושפע גם בהתאם למה שקורה בחברה עצמה: אם החברה נמצאת בקשיים, אם היא מפתחת מוצרים ועוד.

אם גם אתם רוצים להשקיע בבורסה אתם יכולים לעשות זאת בקלות. אתם יכולים לקנות מניות דרך המערכת הממוחשבת של הבורסה. בסופו של כל יום מסחר תוכלו להתרשם בחדשות ובאינטרנט מהדוחות הפיננסים של הבורסה ולראות האם המנייה אשר קניתם ירדה או עלתה. ההתנהלות בבורסה היא שקופה לחלוטין.

אודות חדר מסחר בבורסה

אם אתם רוצים לקנות או למכור מניה אתם בדרך כלל תעבדו עם סוחר בורסה אשר נמצא בחדר מסחר. אם אתם רוצים להתייעץ עם הסוחר אשר נמצא בתוך חדר מסחר על מניות מומלצות, על מניות פחות מומלצות ועל התפתחויות שונות בשוק הפיננסים תוכלו לעשות זאת בקלות ולקבל טיפים ועצות מועילות בנוגע לשוק.

חדר מסחר הוא לאו דווקא חדר אמיתי בו יושבים סוחרי פיננסים שונים, יועצים למסחר בבורסה ויועצים של שוק ההון. חדר זה יכול גם להיות חדר וירטואלי בו המשתתפים בו יכולים לראות מה מתרחש בבורסה בכל עת ולפי זאת הם יכולים להחליט האם הם מעוניינים לקנות או למכור מניות ולהתייעץ על מניות שונות.

יועצים פיננסים מסחר עצמאי ?

אין לכם מושג כיצד לסחור בבורסה אך אתם רוצים להרוויח מהמסחר? לא יודעים כיצד פועל המסחר בשוק ההון? לא יודעים באילו קרנות להשקיע את כספכם? אתם יכולים להעזר ביועץ פיננסים. ישנם יועצים פיננסים רבים אשר עובדים עבור בנקים ועבור חברות השקעות פרטיות שיעזרו לכם למקסם רווחים מההשקעות שלכם.

התחום של מסחר בבורסה פותח אפיק חדש להכנסה. כאשר העסק שבו השקעת מרוויח, אתה מרוויח.
אז אם זה כל כך פשוט למה לא כולם מצליחים ?

  1. עצלנות, תמיד יותר קל לשבת בבית מאשר לקחת אחריות על גורלנו הפיננסי.
  2. אי ידיעת העובדה שהיום ניתן ללמוד מסחר בבורסה מאפס
  3. חוסר התמדה, כישלון אחד או שניים ולו הקטנים ביותר מביאים אדם לקבל החלטה שזה לא בשבילו.
  4. הפחד להפסיד בבורסה גדול בהרבה מהרצון להרוויח בבורסה, רבים שוכחים את העובדה הפשוטה ביותר, ניתן להרוויח בבורסה אינסוף אחוזים אך ניתן להפסיד רק 100% מהשקעתך. 

המסחר בבורסה מצריך הבנה וקריאה נכונה של השינויים בבורסה ולכן על אדם לשקול את צעדיו לכאן או לכאן, או לקחת את המושכות לידיו וללמוד כמו שצריך את עניים המסחר או לשכור יועץ פיננסי למסחר וניהול סיכונים פיננסיים בעל מוניטין מוכח בשוק.
רינת ברקן, אשת עסקים ופיננסים, ניהול סיכונים ומסחר במט"ח.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה