הקשר בין עסקים לחברה- תרומה לקהילה, אתיקה ואחריות חברתית
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

הקשר בין עסקים לחברה- תרומה לקהילה, אתיקה ואחריות חברתית 

מאת   26/10/2012 |  נצפה 3448 פעמים

שלום רב, בחרתי לפתוח עם שבועת ה MBA האמריקאית:

כמנהיג/ה עיסקי/ת אני מכיר/ה בכך שאני ממלא/ת תפקיד בחברה בה אני פועל/ת.

לפיכך, אני מבטיח/ה כי:

במילוי תפקידי בהתאם לעקרונות הללו, אני מכיר/ה בכך שהתנהגותי אמורה להוות דוגמה של יושרה, שתזכה לאמון והערכה מצד כל אלו אותם אני משרת/ת. מחובתי לתת דין וחשבון לעמיתי ולקהילה על הפעולות שלי ועל קיום העקרונות הללו ככתבם.

בחרתי להתייחס לסעיף:

אגן על זכותם של הדורות הבאים לקדם את איכות חייהם וליהנות מסביבה בריאה

אני חושב שהייתי מוכן לחתום על הסעיף הזה אם כי קשה מאוד לעמוד בו במלואו. ישנם הרבה מוצרים שהולכים ומתפתחים בשוק אשר נועדו לסביבה בריאה יותר, מוצרים מתכלים קוראים להם. אך אנחנו לא באמת יודעים את המשמעויות של מוצרים אלה. האם הם באמת מתכלים? כמה זמן לוקח להם להתכלות? והאם זה שווה את סכום הכסף הגדול שאנחנו צריכים להוסיף על מנת להשתמש בהם ולא במוצר הרגיל?

בנוסף, קיימים מצבים רבים בהם עסקים לא יוכלו לעמוד בהתחייבות זאת מטעמי זמן וכסף. לעיתים ההחלטה של שמירה על סביבה ירוקה יותר בכל פעולה שנעשה עלולה לעכב אותנו זמן רב, לדחות פעולות ויוזמות או אפילו לגרום לנו לבטל אותם, להקטין את הרווח שלנו מהפרויקט ועוד.. לכן אפשר לנסות לשמור על סביבה ירוקה אך לדעתי קשה לעמוד בתנאי זה במלואו.

לדעתי הסעיף רלוונטי לשוק הישראלי ואכן חברות גדולות כבר במשך שנים עושות כמיטב יכולתן כדי לשמור על סביבה ירוקה. יכול להיות שמהלך זה נעשה מטעמי אידיאולוגיה אך יכול להיות שהן רוצות להיתפס בעיני הציבור כחברה ירוקה- דבר שייתן עוד יתרונות ושיקולים לקוחות לבחור בהן.

בנוסף, אתייחס לנושא הכללי: עסקים ופיתוח חברתי

הרי ידוע שמטרתו של כל עסק היא: רווח. אמנם עסקים רבים עושים פעילויות שתורמות לחברה אך אני רואה בזה פעילות שבעצם תורמת לעסק עצמו ומאפשרת לו להגדיל עוד את הרווח כי בסופו של דבר גם פעילות חברתי היא השקעה בעיני העסק, היא יכולה להעלות את אמון הציבור בו או ליצור יחסי ציבור טובים יותר לעסק שעליהם עסקים בדרך כלל משלמים הרבה. יש גם כאלה שאוהבים לתרום וכך הם מבצעים את התרומה שלהם כדי שהם ירגישו טוב עם עצמם.

לכן אני טוען שאמנם על פניו זה נראה שעסקים אכן מבצעים פעילויות חברתיות כדי לתרום לסביבה ולחברה אך בעצם התרומה היא לעצמם.

הזכויות שמורות לרפידות אכילס המשווקת מדרסי גובהרפידות גובה ורפידות הגבהה לנעליים אתר: www.achillespads.com, מענה טלפוני 24 שעות ביממה להזמנות: 073-2547850 לשאלות וקבלת ייעוץ: 054-5432583

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה