דק סינטטי
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

דק סינטטי 

מאת   16/10/2012 |  נצפה 2661 פעמים

דק סינטטי הוא אחד מהחידושים האחרונים בתחום סוגי הדקים ורבים מעדיפים אותו על פני דקים מעץ מלא. הסיבה להעדפה זו נעוצה לרוב בשתי סיבות עיקריות: המחיר והתחזוקה שלו.

דק סינטטי- כל היתרונות באחד

ישנם שטוענים כי דק אשר אינו עשוי מעץ לעולם לא יוכל להיות בעל מראה מרשים ולספק את אותה אווירה חמימה, יוקרתית וביתית. אמנם דקים שאינם עשויים מעץ לא יראו לעולם במאת האחוזים כמה דקים העשויים מחומר גלם זה, אך ישנם דק סינטטי (עשוי מחומר פלסטיק אשר נקרא PVC) באיכות מעולה אשר מחקה בצורה מרשימה את המקור עד כדי כך שיש אנשים שמתקשים להבדיל בינו לבין דק עץ.

מלבד טענה זו רוב האנשים מסכימים כי דקים סינטטיים מאגדים יתרונות רבים ושמשתלם לקנות אותם.

 

דק סינטטי ודקים פולימריים

קיימים שני סוגים של דקים המוגדרים כסינטטיים. הדק הפולימרי הוא הדק הסינטטי "החדש", שכן הוא עשוי משישים אחוזים של חומר פולימרי- פלסטיק וארבעים אחוזים של נסורת או עץ אשר עבר תהליך של מחזור.

אם אתם תרים אחר דק לגינה אשר יהיה דומה במראהו לדק העשוי עץ, אך יאגד את יתרונותיו של הדק הסינטטי, הדק הפולימרי הוא התשובה בשבילכם.

כאן מדובר בדק שהמראה שלו טבעי יותר מהדק הסינטטי המקורי, החומרים מהם הוא עשוי אינם פולטים חומרים רעילים כלשהם והוא עמיד לאורך זמן. 

אם גם אתם החלטתם על התקנת דקים סינטטיים או פולימריים בחצר ביתכם או בכל חלק אחר של הבית חשוב שלפני הרכישה תוודאו כי הוא מאושר על ידי מכון התקנים, כי ניתנת לכם אחריות של מינימום עשרים וחמש שנה, כי ההרכב שלו כולל ארבעים אחוז של עץ ממוחזר או של נסורת וכי אתם רוכשים אותו ממקום אמין ובעל מוניטין.

חשוב לדעת כי אם הדק שלכם עשוי מעץ מסוג קשה אינכם חייבים לחדש אותו על מנת לשמור עליו.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה