אינפורמציה אודות הפקות אומנים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

אינפורמציה אודות הפקות אומנים 

מאת   08/10/2012 |  נצפה 2796 פעמים

אינפורמציה אודות הפקות אומנים

 

בתחום המוזיקה כל זמר או להקה מוצלחים למעשה פעלו לפי הספר באופי בו ביצעו את תהליך הפקות אומנים. אשר מצריך התמחות רבה בתעשיית המוזיקה הרחבה, כך שנדרשת עבודה עם אנשי מקצוע איכותיים ומקצועיים. המאפשרים יצירה של הפקה מוזיקלית מושלמת וייחודית.

היתרונות הבולטים עם עבודה עם מפיק מוזיקלי איכותי

מאחורי כל זמר מוצלח ניתן יהיה למצוא מפיק מוזיקלי איכותי ומקצועי אשר לווה אותו לאורך כל הדרך.

הפקה מוזיקלית מקצועית דורשת ניהול נכון של ניהול הפרויקט פרט לפן הקריאטיבי של העבודה בין אם מדובר בהפקת אלבום או הפקת סינגלים, יש צורך בניהול המימד האנושי בפרויקט ובמילים אחרות ניהול אנשי הצוות, מאנשי הסאונד ועד נגנים שכירים. ניהול נכון של הפרויקט דורש ארגון תכנון וניהול של כל המשאבים הנדרשים על מנת להשלים את היצירה, כמו ניהול ותכנון הזמן הדרוש לכל חלק כגון: הקלטת שלד, העלאות, פרה פרודקשיין, מיקס מאסטרינג וכו'. כאשר ניהול זה כולל את הכנה של רשימה של הציוד הנדרש, בחירת אולפן הקלטות בו יבוצע הפרויקט וכן בחירת נגנים שכירים ואנשי צוות טכני כך שלמעשה מפיק מוזיקלי דואג לכל הנחוץ לטובת הפרויקט. כמו כן, מפיק מוזיקלי איכותי באפשרותו להבחין בניואנסים הקטנים ולהפוך את השיר ליצירה מלאה. כאשר הוא מתייחס למבנה השיר, לאורך שלו, למהירות שבה הוא מבוצע, לאיכות הסאונד, הנגינה ואף להיבט המסחרי של היצירה המופקת.

מה המשמעות של מיקס מאסטרינג ולשם מה נדרש?

מאחר ובתהליך הפקות אומנים, טכנאי ההקלטה שואף ליצור שיר מצוין בכל פעם, נוצר מצב כתוצאה מכך בו כלל אוסף השירים הם בעלי כוונוני EQ שונים ועוצמות שונות. כך שעל ידי תהליך הפוסט-פרודקשן העונה לשם מיקס מאסטרינג ניתן ליצור אחידות בדיסק על ידי שימוש בקומפרסורים, אקולייזרים וסוגים נוספים של עיבוד דינמי

למידע אודות הפקות אומנים 

מהו פלייבק?

פלייבק הוא למעשה הפסקול של השיר כאשר ישנם אנשים רבים השואלים האם יש תוכנת מחשב אשר יכולה להשתיק את הזמר ולייצר פלייבק? ובכן לצערנו אין כזו תוכנה. ועל מנת לייצר פלייבק יש צורך בניגונם של כל הכלים הפסנתר, החצוצרה, כינור, תופים וכו' הקיימים השיר המקורי. הפקת פלייבקים הינה פעולה אשר יכולה להימשך בין שעתיים ל-10 שעות והרי שנתון הזמן תלוי באיכות והקושי של הפלייבק. כיום בשל התפתחות טכנולוגית בתחום המוזיקה ניתן לייצר מגוון רחב של פלייבקים הן קלים והן מורכבים על ידי שימוש בציוד מיוחד אשר יכול לחקות באופן זהה את כלי הנגינה.

אופיר בן צור

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה