ממיר דיגיטלי עידן+
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

ממיר דיגיטלי עידן+ 

מאת   28/09/2012 |  נצפה 13838 פעמים

יותר ויותר צופי טלוויזיה מצטרפים לרפורמה החדשה שאושרה במרץ השנה בכנסת המאפשרת לאזרחי המדינה להפסיק להיות כבולים לחברות הלוויין והכבלים ולבחור באלטרנטיבה חינמית, קצת מעל לשנה שהרפורמה נכנסה וכבר קרוב לרבע מיליון צופים כבר רכשו את הממיר הדיגיטלי של עידן פלוס, החיסכון הכספי הוא עצום בייחוד לאלו שאינם צופים הדוקים ואינם זקוקים לעשרות ערוצי הטלוויזיה שהחברות הגדולות מציעות. אך ככל שמצטרפים יותר לקוחות כך ניתן לקרוא ברחבי רשת האינטרנט על תלונות מצד צרכנים המדברות על בעיות קליטה או אי קליטה, שיבושים, בעיות בכתוביות, בעיות בסינכרון הקול, באגים ועוד. חלק מאוד קטן מהתלונות אכן מוצדקות והרשות השנייה האחראית על שידורי עידן+ ערה להם ואכן משדרגת ומטפלת בהם על בסיס יום יומי, מניסיוננו מירב התלונות אינם נעוצות בתשתית של הרפורמה אלה נעוצות בבעיית ממיר דיגיטלי שאינו מתאים ובדיוק כאן בנקודה הרגישה הזו ברצוני לציין כלל חשוב:

ברכישת ממיר דיגיטלי אסור להתפתות למחירים זולים ול"מציאות", חלק לא מבוטל מהממירים הנמכרים בארץ הם ברמה ירודה וחלקם אינם מתאימים לדרישות הרשות השנייה, בעיות קליטה לא פעם נפתרות רק לאחר החלפת הממיר הפשוט בממיר איכותי. רובם של הממירים מיובאים מסין וחלקם מוגדרים מה שמכונה "מוצר מדבקה" - אותה גברת בשינו אדרת. ממיר דיגיטלי איכותי (שגם מיובא מסין ד"א) לא תמצאו במחיר של 199 ש"ח או במבצע כזה או אחר. 

תופעה נפוצה שחובה לציין מתרחשת לאחר קניית ממיר בעייתי שבימיו הראשונים קולט נהדר וככל שעוברים הימים המעבד הפנימי נחלש והאות המתקבל הולך ונחלש מה שגורם לפיקסולים ולבעיות קליטה, הצופים שאינם ערים לתופעה מציפים מיד את הפורומים והאתרים השונים ומתלוננים  על בעיות קליטה בסגנון "ראינו שבוע הכל חלק ועכשיו לא רואים כלום", כשהגענו לאותם צופים והחלפנו את הממיר הדיגיטלי באחר, הפלא ופלא הכל עובד, שוב רואים חלק ללא שום בעיה.

המלצתנו, אם כבר ברצוננו לחסוך את מאות השקלים שהוצאנו עד היום עבור הטלוויזיה בכבלים/לוויין רצוי כבר לקנות ממיר טוב חזק ואיכותי, לא יהיה נעים לשלם בזול על מוצר שנשלם עליו מאוחר יותר ביוקר. כמובן שלא כל מה שיקר הוא איכותי ולכן חובה בטרם רכשית הממיר לעשות סקר שוק, לקרוא המלצות וחוות דעת ולהתייעץ עם מומחים בנושא.

על כל פנים, לפני הרכישה,יש לוודא כי הממיר הדיגיטלי תומך במאפיינים הטכניים הבאים:

 

לורי רולנד 


הכותב הוא מנהל וכותב באתר האינפורמטיבי עידן פלוס

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה