מידע כללי על בריכות נוי
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

מידע כללי על בריכות נוי 

מאת   26/09/2012 |  נצפה 2328 פעמים

מידע כללי על בריכות נוי

 

אנשים רבים מעוניינים להקים בריכות נוי בבתיהם. על מנת להקים בריכות נוי באופן מושלם יש צורך בידע כללי בתחום זה של בריכות נוי. מאחר ושימוש בידע זה יכול להביא למצב בו בעלי הבריכה לא יעשו טעויות הנוגעות ל-בניית בריכות נוי או אחזקתה. ובכך יחסכו לעצמם מאות שקלים אשר נדרשים לתיקון וטיפול בבעיות שונות.

דגים המתאימים לאיכלוס בבריכות נוי

בכל הנוגע לאכלוס בריכות נוי הדגים המתאימים הינם דגי קוי בבריכות גדולות ועמוקות. את דגי הקוי לא מומלץ לאכלס בבריכה בה קיימים צמחי מים מאחר ואלה נוהגים לתלוש אותה. דגים נוספים המתאימים לאכלוס בריכת נוי הם דגי הסארסה אשר המראה שלהם כמעט זהה לדגי הזהב כאשר ההבדל הניכר בניהם הוא שהם מאופיינים בתערובת צבע אדום בוהק עם לבן. כמו כן, דגים נוספים אשר מתאימים לבריכות נוי הם כמובן דגים ממשפחת הקרפיונים כמו למשל דגי זהב מסוגים שונים. דגים נוספים שניתן לאכלסם בבריכות נוי הם דגי השובנקין בעלי מרקם של שלושה צבעים או יותר. כמו כן, מומלץ לשלב בין שאר הדגים את דגי רוזי בארב וגמבוזיה מאחר אלו דגים קטנים יחסית אשר ניזונים בין השאר מיתושים כך שבבריכה שקיים בה סוג של דגים ניתן יהיה לראות הפחתה משמעותית ביתושים הנמצאים בקרבת מים ובכך לגרום לשדרוג בריכת נוי באמצעות הטבע. בנוסף ניתן לגדל בבריכות נוי גם את השליירים המאופיינים בזנב משולש בצורת פירמידה, כאשר קיים מגוון רחב של שליירים כגון: טלסקופ, ברונזה, כיפה אדומה, ראש אריה ועוד...

על ידי פעולות פשוטות ניתן ליישם שדרוג בריכת נוי באופן יוצא דופן כאשר מומלץ להיוועץ באני מקצוע המתמחים בתחום.

דגים אלה מומלצים על ידי בעלי מקצוע המתמחים בתחום אחזקת דגי נוי, וזאת מאחר ודגים אלה יכולים לחיות בבריכות ללא חימום ועמידותם גבוהה יחסית לשאר הדגים כמו למשל דגים טרופיים המתאימים גם לבריכות הנוי. כאשר אלה זקוקים לסביבת מחייה בטמפרטורה של למעלה מ 22 מעלות, ולכן דגים אלו לא יסבלו טמפרטורה נמוכה בלילות כך שבעונת החורף סביר להניח שלא יחזיקו מעמד וימותו.

לא מומלץ "לדחוס" כמות גדולה של דגים לבריכת הנוי, מספר מצומצם של דגים בבריכה הינו המומלץ ביותר בקרב מספקי שירות בריכות נוי וזאת מהסיבה כי כמות גדולה של דגים עלולה לזהם את המים בהם הם חיים וכתוצאה מכך לחלות ואף למות.

אופיר בן צור

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה