רקע אודות הקמת אקווריום
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

רקע אודות הקמת אקווריום 

מאת   24/09/2012 |  נצפה 2782 פעמים

רקע אודות הקמת אקווריום

 

אקווריום הינו למעשה רהיט יפיפה המשתלב בחדר, ומשמש לקישוט מרהיב שתורם לעיצוב האסתטי ולאווירה נעימה בחדר בו הוא ממוקם. מאחר והאקווריום מיועד להיות בית גידול לדגים, חשוב לשים לב  למספר פרטים בטרם הקמת אקווריום.

כיום קיימים בשוק מגוון רחב של אקווריומים כאשר טווחי המחירים בניהם משתנים בהתאם לעובי הזכוכית, לצורה, לגודל, לעיצוב אקווריום ולסוגי הדגים שמתאימים לגידול בהם. ככל שנפח האקווריום גדול יותר כך מתאשרת איכות מים גבוה יותר ובשל כך תוחלת חיי הדגים ארוכה יותר. פרט חשוב שנשמע כטריוויאלי הוא לבצע בדיקת נזילות באקווריומים חדשים, נשמע מגוחך אך קרו מקרים בעבר.

טרם הקמת אקווריומים חשוב שלא למקם את האקווריום בסמוך למקור חום כגון רדיאטור, אח הבית וכו'. כמו כן חשוב שלא למקמו על יד מקור קור כמו למשל פתח יציאה של מזגן. וזאת מאחר ויש צורך בטמפרטורה קבועה לטובת גידול אופטימאלי של הדגים. על מנת ששיטת אחזקת אקווריוםתהיה נכונה חשוב לא למקם את האקווריום במקום בו קיימת שמש חזקה, מאחר וקרני השמש מביאות להיווצרות אצות הגורמות לגוון ירקרק במים ומעכירות את המים. כמו כן, חימום יתר של המים יכול לגרום לכך שהדגים ימותו כתוצאה מטמפרטורה גבוה של המים.

חשוב לבצע שיקול נוסף בנוגע למיקום האקווריום, והוא בחירת שטח בחדר שלא משמש למעבר תכוף של בני הבית. ובשל כך מומלץ מאוד להרכיב אקווריום קיר, אשר פרט לאפקט המדהים שהוא מעניק כתמונה הוא אינו מפריע בחלל החדר.

עזרים נלווים

פילטר לאקווריום הינו מרכיב חיוני בכל אקווריום וזאת מאחר וזה מאפשר סינון מכניביולוגי של המים באקווריום. כמו כן, ככל שהפילטר גדול יותר ובעל קיבולת טובה יותר כך תהיה איכות המים טובה יותר. קיימים כיום מגוון רחב של פילטרים פנימיים וחיצוניים כגון: פילטר מפל, פילטר יבש-רטוב ועוד...

יש צורך באספקת חמצן שוטפת למים באקווריום, כאשר את פעולה זו ניתן לממש באמצעות משאבת אוויר אשר ממוקמת מחוץ לאקווריום. משאבת האוויר מבצעת את תפקידה על ידי צינור המחובר לאבן אוויר שתפקידה לפזר את האוויר בבועות קטנות על מנת להגביר את מסיסות החמצן למי האקווריום.

גופי חימום מאחר והדגים הם בעלי דם קר יש צורך בהתאמת טמפרטורות באופן אופטימאלי. מהסיבה שחום גופם של הדגים מושפע באופן ניכר מטמפרטורת הסביבה. כך שעל-ידי שימוש בגוף חימום יציב בעל תרמוסטט ניתן להתאים את טמפרטורת המים לטמפרטורה אותה צורכים הדגים.

כיום ניתן לקבל שירות אקווריומים אשר נועד לטפל ולתחזק אקווריומים ולטפח את יצורי המים השונים החיים בו. כאשר שירות זה מבטיח שמירה על הדגים ומתן פתרונות מקצועיים ומהירים גם במקרה ומשהו קורה

אופיר בן צור

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה