כיצד לכתוב תוכנית עסקית
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

כיצד לכתוב תוכנית עסקית 

מאת   24/09/2012 |  נצפה 1312 פעמים

עסק בתחילת דרכו, או עסק בוגר הרוצה לקדם יוזמה חדשה, נדרשים לכתוב תוכנית עסקית. בתוכנית העסקית, המהווה מסמך מסכם של היוזמה החדשה, נבחנים כלל הנתונים והתנאים הנוכחיים, מוגדרים המטרות והיעדים להשגה, ונקבעת הדרך להשגתם. מיפוי ובחינה מדויקים של מרכיבי התוכנית עשויים להוות ערובה להצלחת העסק או היוזמה החדשים.

מהי תוכנית עסקית?

התוכנית העסקית מהווה בסיס לתכנון המיזם החדש והוצאתו אל הפועל. מטרת התוכנית היא לבחון את הפוטנציאל העסקי של המיזם, את הסיכונים העומדים בפניו, ואת הסיכויים להצלחתו. התוכנית מיועדת הן לשימוש פנימי של בעלי החברה והן כמסמך שיווקי חיצוני שבעזרתו ניתן לגייס משקיעים, לאתר שותפים אסטרטגיים, ולקדם את המיזם באופן מוצלח יותר.

כתיבה של תוכנית עסקית נכונה היא אבן יסוד בהקמת עסק מצליח או קידום יוזמה מוצלחת בעסק בוגר. התוכנית העסקית מחולקת לפרקים אשר כוללים את ניתוח המוצר, ניתוח השוק, ניתוח הסביבה החיצונית על ההזדמנויות והאיומים שבה, תיאור האסטרטגיה השיווקית (כולל תכנון ערוצי שיווק ותקשורת), פירוט הפעילות הפיננסית, וכן ניתוח כלכלי מפורט של הפרויקט והתייחסות להיבטים תפעוליים ומשפטיים של המיזם.

תוכנית עסקית כוללת פירוט תיאורטי שמציג ומנתח את המיזם, ומאפשר להבין באיזה מוצר מדובר, מהו קהל המטרה שאליו הוא פונה,מהי הסביבה העסקית שבה הוא אמור לפעול, והדרך להשגת היעדים. בו בזמן, התוכנית כוללת גם פירוט כמותי רב של כל ההיבטים הפיננסיים של המיזם, דבר שמאפשר את בחינת פוטנציאל הרווח שלו.

טיפים לכתיבת תוכנית עסקית נכונה

 

 

בית ספר תפנית מציע קורס מנהל עסקים לפרטים על הקורס לחץ 

 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה