הגבר הפרימיטיבי הולך ונדחק - מי תופס את מקומו ומהי דמותו?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

הגבר הפרימיטיבי הולך ונדחק - מי תופס את מקומו ומהי דמותו? 

מאת   20/09/2012 |  נצפה 2195 פעמים

הגבר הפרימיטיבי הולך ונדחק - מי תופס את מקומו ומהי דמותו?

 

 

שיוויון בין המינים

 

הגבר הפרימטיבי חי בעולם בו הגברים הם המין החזק והשולט ואילו הנשים הן המין הכנוע והחלש. כיום, מצב זה השתנה בתכלית השינוי. נשים מתחזקות ואילו גברים מתרככים.

 

המגמה הכללית של העידן המודרני היא יצירת שיוויון בין המינים. זוהי המטרה המוצהרת של המהפכה הפמיניסטית ואלו הם העקרונות המשפטיים והחוקיים שבאים לידי ביטוי בחקיקה כמעט בכל מדינות העולם. אי אפשר להתעלם ממגמות חזקות אלו או לעצום עיניים כלפיהם. 

 

 

 

שינוי במעמדו של הגבר הישן

 

גברים רבים חיים עדיין בתפיסה הפרימיטיבית של פעם. הם חושבים בצורה מיושנת, כאילו הם עדיין נמצאים בשנות ה-40 של המאה הקודמת. התוצאה היא אומללה: הם מתוסכלים, מעוצבנים, מתוחים, פגועים מהנשים שלהם ובעיקר - לא מבינים מה לא בסדר, למה הדברים מתנהלים בצורה "עקומה" ומדוע הם אינם מקבלים את הזכויות הטבעיות שלהם.

 

אי אפשר להתעלם מהמציאות החדשה. במציאות זו, האישה אינה רואה את עצמה כדמות הנמצאת בצל, דמות התומכת בגבר, דמות החיה בשבילו ובשביל הילדים. בעידן המודרני מרבית הנשים - החזקות והחלשות - רואות את עצמן כשוות בין שווים, לפחות, וכבעלות כוח ועמדה מובילה ומשפיעה. הן דואגות לעצמן והן אינן מרגישות צורך להתנצל על כך.

 

 

 

אישה תומכת? האמנם?

 

גבר פרימיטיבי מאמין - מתוך גישה נאיבית ומיושנת - שתפקידה של האישה הוא להיות מאחוריו, לתמוך בו, לספק אותו ולדאוג לו כל הזמן. זוהי אמונתו האמיתית, וכשהוא נתקל במצב בו האישה אינה תומכת בו אלא בעצמה, שהאישה חושבת על האינטרסים והצרכים שלה ומצפה ממנו לתמוך בה בתור גבר - הוא מתפלא, הוא נדהם והוא מבולבל מ"האנוכיות" שלה.

 

בעידן המודרני נשים כבר אינן מוכנות רק לתמוך ולעודד. הן אינן מוחקות את עצמן למען אחרים, הן אינן מסתתרות מאחורי הבעל. להיפך, הן משפיעות, מובילות, דואגות לעצמן ומרוכזות בצרכים שלהן. זוהי השפה החדשה שנשים אימצו והיא שולטת בשיח הנשי בצורה כמעט טוטאלית. 

   

 

 

יתרונות וחסרונות 

 

בזמנו, כשהגברים שלטו בעולם והנשים היו במטבח - היתרון הגדול עבור גברים היה תחושת הביטחון של הגבר, מעמדו המורם, הכבוד שקיבל וכוח ההשפעה הכמעט בלתי מוגבל שהיה בידיו. מצד שני, הגבר היה מפרנס יחיד, הוא היה משועבד לפרנסת הבית והוא לא היה חופשי להתפתח ולצמוח ברמה האישית משום שהיה עליו להיות מאוד ממוקד בהישרדות המשפחה.

 

כיום, הנשים בחוץ והגברים כבר אינם שולטים שלטון יחיד. במצב החדש, החיסרון לגברים מתבטא בתחושה של איום מתמיד מצד נשים, צורך בשמירת כבודם, ההרגשה שהם כבר אינם מרכז העולם ושבשביל כבוד צריך לעבוד ולהתאמץ הרבה יותר. מצד שני, הגבר אינו חייב היום להיות מפרנס יחידי, הוא אינו משועבד לכלכלת הבית בלבד, הוא רשאי וזכאי להתחלק בנטל הכלכלי עם אישה שאינה אישה קטנה ותלותית אלא שותפה וחזקה ועצמאית והוא יכול להרשות לעצמו להתפתח ברמה האישית והרוחנית כאשר בבית ישנם שני מפרנסים ולא אחד.

 

 

וטיפ לסיום: גברים שאינם מבינים את משמעות השינוי שמתחולל בעולם במעמדם של נשים וגברים - פשוט נותרים פרימיטיביים בתפיסתם, כוחניים, עצבניים ומתוסכלים. יותר מכך, דווקא הם אלה ש"אוכלים אותה" בקשרים הזוגיים, נאבקים עם נשים בצורה לא נכונה, מתגרשים לא פעם ומחפשים בצורה נואשת ולעיתים קרובות חסרת סיכוי "אישה מהדור הישן".

 

יואב ברנזון הוא עורך דין לשעבר ובעל תואר בפסיכולוגיה. מתמחה בטיפול אישי, יעוץ זוגי והכוונה מקצועית בקריירה.  הוא פיתח שיטות טיפול רבות וייחודיות והוא בעל ניסיון עצום ומגוון בטיפול פרטני. הוא מוביל אנשים להצלחה בתחום האישי, הזוגי והתעסוקתי ב-25 השנים האחרונות ונחשב לאחד המומחים המובילים בישראל. הוא מקבל לקוחות ישראליים מכל יבשות העולם. יואב ברנזון כתב עד היום 12 ספרים בתחום האהבה העצמית והפיתוח העצמי - חלקם רבי מכר בארץ ובעולם. כמו כן, הוא פרסם למעלה מ-3,000 מאמרים בתחום הצמיחה האישית והזוגית. לאתר הבית: www.ybc.co.il

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה