המתת חסד של חיות מחמד
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

המתת חסד של חיות מחמד 

מאת   13/09/2012 |  נצפה 2855 פעמים

חיות המחמד מהוות חלק בלתי נפרד מהמשפחה וקשה לנו לחשוב על מצב בו נאלץ להיפרד מהן. המתת חסד היא נושא כאוב וקשה לבעלים של  חיות מחמד, אך יחד עם זאת, היא נחשבת כזכות השמורה לבעלי חיים למניעת סבל וכאב מיותרים.

 בדומה להשפעת הרפואה על אורך חיי האדם, גם התקדמותה של הרפואה הווטרינרית גרמה לכך שחיי חיות המחמד הוארכו ובמקביל עלו המחלות המלוות את תהליך הזיקנה. המתות החסד של כלבים וחתולים מבוצעות לרוב בחיות בוגרות בשל מחלות המלוות את תהליך הזיקנה כגון דלקות פרקים, אי ספיקת לב או כליות או מחלות כרוניות סופניות אחרות. לעיתים רחוקות יותר, אנו נדרשים לבצע המתת חסד בכלב צעיר אשר נפגע או נפצע בצורה קשה בשל טראומה ומצבו לא יאפשר התאוששות.

 מתי הוא הזמן לביצוע המתת חסד לחיית מחמד?

התשובה לשאלה זו אינה חד-משמעית ואינה אינה פשוטה כלל וכלל. ישנם מספר קריטריונים לפיהם ניתן לשקול המתת חסד לכלב או לחתול. במצבים אלו, בדרך כלל  ברור גם לבעלים כי איכות החיים של החיה אינה מצדיקה את המשך החיים בכל מחיר.

חשוב להבין, כי בניגוד לרפואה של בני אדם הדוגלת לעיתים בהמשך החיים בכל תנאי, ברפואה וטרינרית אנחנו דוגלים באיכות חיים על פני אורך חיים. לכן, לעיתים גם במקרים בהם ניתן להאריך חיים באופן רפואי, לא תמיד זו תהיה המלצתנו (בייחוד במקרים בהם הוא בטוח שהמשך החיים כרוך בסבל מתמשך לחיית המחמד).

המתת חסד לכלב או לחתול הינה החלטה המתקבלת בשיתוף של הוטרינר והבעלים. הוטרינר יכול להשתתף בתהליך, להסביר ולייעץ מניסיונו אך את ההחלטה הסופית יכול לקבל רק הבעלים.

לאחר קבלת ההחלטה לגבי המתת החסד כדאי להיערך לפרידה מראש תוך שיתוך כלל בני המשפחה ולהחליט לגבי דרך הפינוי ההולמת עבור בעל החיים האהוב (דרך המרפאה הטרינרית או באופן עצמאי).

 כיצד מתבצעת המתת חסד?

במרפאתנו הניידת אנו מגיעים אל ביתכם לשם המתת החסד לכלב או לחתול בבית. כך שהתהליך מבוצע בסביבתו הטבעית של בעל החיים וללא צורך להוציאו מן הבית ברגע כה קשה.

 בשלב הראשון בעל החיים מקבל זריקת טשטוש, בשלב זה יכולים הבעלים להיפרד מבעל החיים. זריקת המתת החסד ("זריקת ההרדמה") ניתנת לוריד ומכילה חומר הרדמה במינון גבוה המוביל את בעל החיים לשינה ממנה אינו מתעורר. לאחר מכן יאשר הוטרינר חוסר דופק ורפלקסים ויאשר כי חיית המחמד כבר איננה עימנו

חשוב לדעת - המתת חסד בבעלי חיים אינה כרוכה בכאב או בסטרס!

 למידע נוסף או התייעצות בנושא רגיש זה אתם מוזמנים ליצור עימנו קשר בטלפון 052-5562441 או דרך אתר המרפאה.

 

כל הזכויות למאמר זה שמורות למרפאה וטרינרית ניידת  "וטרינר נייד – ביקור בית" המספקת שירותי וטרינר ברמת גן וכלל אזור גוש דן והשרון.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה