חדרי שינה לילדים- ילדים ישנים בשניים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

חדרי שינה לילדים- ילדים ישנים בשניים 

מאת   22/01/2008 |  נצפה 6810 פעמים
האם יש תקן בטיחות למיטות קומותיים לילדים?
למיטת בגובה של 80 ס"מ ומעלה יש תקן מחייב בתחום הבטיחות כמון למשל גובה מעקי הבטיחות מעל המזרן העליון, מבנה הסולם, קיבוע המעקים ויציבות המיטה. לפני שאתם קונים מיטת קומותיים לחדר הילדים בדקו האם למיטה יש תו תקן. בכל מקרה, חשוב לזכור שהתקן מיועד לשמירה על ביטחון הילדים כשהם ישנים, ולא למקרה שהילדים משחקים על המיטה או עומדים עליה. לכן, בנוסף לתקן הביטחון חשבו האם המיטה תתאים לאופי של ילדכם והאם היא לא תחשוף אותם לסיכונים מיותרים.
מה המרווח הנכון שרצוי שיהיה בין מיטות הקומותיים בחדר הילדים?
יש חשיבות למרווח בין המיטה העליונה לתחתונה. דבר ראשון, הקלות בה ניתן להחליף מצעים מושפעת מגובה המיטה העליונה- ככל שהיא נמוכה יותר, קל יותר להחליף מצעים. בנוסף, מומלץ שהמיטה העליונה תהיה בגובה העניים של ההורה, גם על מנת שיתאפשר לראות הילד בזמן שהוא ישן, אולם גם כדי ליצור איתו קשר עין. בנוסף, ככל שהמיטה נמוכה יותר הפגיעה כתוצאה מנפילה קטנה יותר. אולם חשוב כן לשמור על מרווח מסוים בין המיטות על מנת שלא לפגוע בילד ישן במיטה התחתונה, למשל שהילד יוכל לשבת זקוף במיטה. לכן, ההמלצה היא שהמרווח בין המיטות יעמוד על כ- 80 ס"מ.
מה חשוב לדעת על הסולם של מיטת הקומותיים?
בדקו האם נוח להיאחז בסולם. סולם שקצותיו משמשים גם כמעקה בטיחות מהווה יתרון. חשוב שהסולם לא יחליק, ושאין ברקים או זיזים בולטים היכולים לגפוע בילד כשהוא עולה למיטה. כמו גן, מומלץ שהסולם לא יפריע לפתיחת ארגז המצעים או את המיטה הנוספת במידה ויש. על מנת למנוע מתינוקות הקטנים לטפס על הסולם חשוב שמדרגת הסולם הראשונה תהייה בגובה של 45 ס"מ.
מי מהילדים ישן במיטה העליונה במיטת הקומותיים?
גם משיקולי ביטחון, אולם לא רק, לרוב הילד הגדול יותר הוא זה הישן במיטה העליונה. עיצוב חדר הילדים צריך להתייחס להבדל הגילאי בין הילדים, וניתן לעצב את סביבת השינה של הילד הקטן יותר בצורה המתאימה לו או לה, לעומת סביבת שינה בוגרת יותר במיטה העליונה.כי לילדים שלכם מגיע לגדול בחדרים מתוקים!
אנו מתמתחים בעיצוב חדרי ילדים ונוער בהתאמה אישית מלאה. מעצב הבית שלנו ידוע בזכות הקו הנקי והפשוט, השואב השראה מ חדרי ילדים שראה בעולם, עם דגש גדול על נוחות המוצר ובטיחות גבוהה ביותר.
מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה