האם להתמחות במשרד עורכי דין גדול או קטן?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

האם להתמחות במשרד עורכי דין גדול או קטן? 

מאת   10/09/2012 |  נצפה 1561 פעמים

1. משרד עורכי דין – שיקולים בבחירת התמחות

התשובה לשאלה היכן כדאי להתמחות יכולה להשפיע באופן משמעותי על עתידו של עורך הדין הצעיר. אם לא די בלחץ המלווה את סיום תקופת ההסמכה או במתח לקראת תחילת הקריירה, המשרד בו מתבצעת ההתמחות הוא זה המספק לעורך הדין את התשתית הפרקטית לביצוע תפקידו. לכל משרד עורכי דין מאפיינים אחרים ולכן הבחירה במשרד לצורך התמחות אינה מבוססת רק על הגודל אלא על שיקולים נוספים. הגיוון בשוק ותחומי העניין השונים של עורכי הדין אשר סיימו את שלב ההכשרה תורמים גם הם לבעייתיות הדילמה. על מנת לבסס מערכת שיקולים נכונה יש לבדוק מהם ההבדלים בין משרדים גדולים לקטנים, לבחון את האופן בו גודל המשרד משפיע על עתיד המתמחה ולהחליט על השאיפה המקצועית.

2. הבדלים עיקריים בין משרדי עורכי דין גדולים וקטנים

עוד לפני שבודקים מהו תחום ההתמחות של כל משרד יש להכיר את ההבדלים הבסיסיים בין משרד עורכי דין גדול ומוכר לבין משרד קטן הפועל שנים מעטות:

א. שכר – התמחות במשרד עורכי דין גדול מבטיחה שכר גבוה יותר, אך יש להבחין בין התמחות במשרדים קטנים לבין משרדים המוגדרים "בוטיק". אין ספק כי הוותק והמוניטין של המשרדים הגדולים מהווים פקטור משמעותי בבחירת התמחות, אך יש להוסיף גם את שיקול השכר שיכול לנוע סביב הבדלים של אלפי שקלים בחודש.

ב. תחומי ההתמחות – משרד עורכי דין גדול מאפשר התמחות במספר תחומים. לעומת זאת, במשרד עורכי דין קטן אמנם ישנה ורסטיליות מצומצמת אך מצד שני ההתמקדות בכל תחום היא גדולה יותר. בדקו איזה סוג של התמחות מתאים לכם ולאחר מכן ודאו עם המשרד אליו אתם פונים כי הוא אכן מתעסק בתחום הזה.

ג. שעות עבודה – משרד עורכי דין גדול מחייב את המתמחים לשעות עבודה רבות יותר מאלו הנדרשות במשרד קטן. כמובן שאי אפשר לבצע הכללה עבור כל משרדי עורכי הדין בישראל, אך סקרים ונתונים שפורסמו בשנים האחרונות מצביעים על מגמה מן הסוג הזה. עם זאת, יש לזכור כי עורכי דין בתקופת התמחות בכל מקרה נדרשים לביצוע מספר רב של שעות ויש להיערך לכך מראש.

3. כיצד גודל המשרד משפיע על העתיד האישי?

מבחינה טכנית אין הבדל משמעותי בין התמחות במשרד עורכי דין גדול לבין התמחות במשרד קטן. בסוף תקופת ההתמחות נמדדים כישוריו של עורך הדין על בסיס המלצות, הישגים וחוות דעת של המעסיקים לא פחות מאשר גודל המשרד בו הועסק. לעומת זאת, התמחות במשרד קטן המתמקד רק בדיני פלילים עוזרת יותר לעורך דין בתחום הזה מאשר התמחות במשרד השם דגש זהה על כל תחומי המשפט. במילים אחרות, אין דרך אחת לקבוע את העתיד על פי גודל המשרד בו מתבצעת ההתמחות ועבור כל אדם יש להפעיל הערכה שונה.

4. שאיפה מקצועית

התמחות במשרד עורכי דין גדול יכולה להבטיח העסקה גם בתום התקופה הראשונה. בעוד הנטייה של משרדים קטנים היא לא לגדול אלא לשמור על בסיס לקוחות פחות או יותר זהה, במשרדים גדולים תחלופת העובדים היא משמעותית. הסיכוי להישאר כעורך דין מן המניין במשרד גדול הוא גבוה ולכן לעיתים מדובר על יתרון שחשוב לקחת בחשבון. היות ומטרת ההתמחות היא יצירת פלטפורמה להשתלבות בשוק העבודה, בחירת המשרד משפיעה על הקריירה לא פחות מהספציאליזציה של איש המקצוע.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה