טיפולי אורתודנטיה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

טיפולי אורתודנטיה 

מאת   02/09/2012 |  נצפה 1146 פעמים

יישור שיניים או טיפולי אורתודנטיה, הוא טיפול המותאם לילדים, נערים ומבוגרים. אם בעבר טיפולי אורתודנטיה היו בעיקר לילדים, הרי שהיום אנו נחשפים לקהל מבוגרים אשר פונה אל מרפאות השיניים השונות, כדי לקבל שירות של טיפולי אורתודנטיה.

למה צריך טיפולי אורתודנטיה?
טיפולי יישור שיניים הינם טיפולים יקרים, לעיתים ארוכי טווח. פנייה אל מומחית לאורתודנטיה מאפשרת להבין את התהליך, הסיכויים ולהבטיח כי המטופל יזכה לטיפול מקצועי ומסור.
יישור שיניים הוא הליך בריאותי בראש ובראשונה. לא אחת, פונים אל טיפולי אורתודנטיה עקב נשימה לא תקינה, לסת בולטת המקשה על הדיבור, האינטונציה והדיקציה הלשונית.
לצד שיקולים בריאותיים, יש להתחשב במראה האסתטי, שיניים לא ישרות משפיעות על המראה, ארשת הפנים, חיוך וההרגשה אישית.

מהם הסוגים של מיכשור אורתודנטי?
הטכנולוגיה המתקדמת מאפשרת להציע מגוון אפשרויות של טיפולי אורתודנטיה כגון:

תהליך טיפולי האורתודנטיה
בשלב ראשון נדרש צילום הפה והלסת בכדי לאבחן את אופן הטיפול. ישנם מקרים בהם נדרש טיפול אורתודנטי קצר טווח ובמקרים אחרים, מדובר על טיפול אורתודנטי ארוך טווח. בכל אחד מהמקרים, לומדים את מצב בריאות החניכיים, אפשרויות הטיפול, אורח החיים של המטופל, העדפות אישיות וכדומה.
 
חשוב להדגיש שבכל אחד מבין טיפולי אורתודנטיה, נדרש שיתוף פעולה מלא של המטופל. הדבר בא לידי ביטוי: בהקפדה על ניקוי שיניים וחניכיים בהתאם להמלצת הרופא, שינויים בתזונה והרגלי התנהגות (הפחתת עישון, תזונה נכונה) וכדומה.
 
תקופת הסתגלות
המפגשים הראשונים של טיפולי אורתודנטיה נועדו לאפשר למטופל להסתגל למצב חדש. הצורך להיעזר בחפץ חדש שעד כה לא היה מוכר, מצריך תקופת הסתגלות וקבלת המצב החדש. בכל פגישה סוקרים את מצב השיניים, משנים את מיקום הסמכים בכדי להשיג את התוצאה הרצויה.
 
תוצאות והצלחות של טיפולי אורתודנטיה
טיפולי אורתודנטיה, נחשבים לסוג הטיפולים בעלי שיעור הצלחה גבוה מאד ברפואת השיניים. הסיבה לכך נובעת מהעובדה שהשיניים גמישות וניתן להזיז אותן בהתאם למטרה אותה מעוניינים להשיג.
 
טיפולי אורתודנטיה הם אינם רק השלב של הלבשת סמכים על השיניים אלא התאמת פלטה. עם סיום הליך זה, נדרש המטופל בהתאם להמלצת הרופא, להיעזר בחוט מתכת או בפלטה נוספת למשך מספר חודשים, כדי למנוע תזוזה נוספת של השיניים המטופלות.
 
טיפולי אורתודנטיה נחוצים להשגת איכות חיים בריאה ואסתטית.
לקבלת מידע נוסף על סוגי הטיפולים מוזמנים לפנות


מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה