יצירת הוויה של שמחה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

יצירת הוויה של שמחה 

מאת   13/08/2012 |  נצפה 1227 פעמים

יצירת הוויה של שמחה
לאורה אשר התגרשה לפני מספר חודשים יש 3 ילדים בגיל ההתבגרות, היא עכשיו עסוקה בארגון מחדש של חייה, ובחיים החדשים שלה. היא שמה לב שבזמן האחרון היא לא מרגישה טוב וחולה לעיתים קרובות, פעם זה הצטננות, פעם זה שיעול, פעם זה כאבים במקום זה או אחר, ולא תמיד מצב הרוח שלה מרומם, היא עסוקה בגידול הילדים ובגידול עצמה ובמקביל גם לומדת באוניברסיטה תואר ראשון.

אורה מרגישה שיש לה המון רצונות שחלקם סותרים אחד את השני, ואשר גורמים לה להרגיש שהיא תקועה במקום, כמו למשל:
" אני רוצה להתחיל לעבוד, אבל אין לי רצון לחפש עבודה"
"אני רוצה להיות אמא טובה, אין לי לפעמים כוח לילדים"
אז מה היא יכולה לעשות?

בעקבות מפגש אישי אורה החליטה לעשות משהו, היא החליטה שכפי שהיא מרגישה עכשיו שהכול נראה אפרורי ולא מתקדם היא תנסה למצוא 3 דברים שעליהם היא יכולה להוקיר תודה, דברים שהם ברשימה של הדברים שהיא חושבת שגורמים לה להיות תקועה במקום. הנחתה אותה המחשבה שישנה אפשרות לראות ולהתבונן על המציאות בצורה שונה, בדיוק כמו המשל של חכמי חלם: שאלו את אחד מחכמי חלם " "מי החיה החזקה בעולם?" , חשב החכם ולבסוף ענה: "הארנב". "מדוע?" שאלו כולם בפליאה. ענה חכם חלם: "כי הוא יכול לעוף כשהוא נושא על כתפיו נשר....".

אורה שמה לב שהיא יכולה להודות על האפשרות להיות בהפסקה ממירוץ החיים, להיות במנוחה דבר שהיא לא נתנה לעצמה לעשות עד היום. "תודה שמתאפשר לי לקרוא ספר, עיתון, לראות הצגה. אלו מותרות עבורי, כי ביומיום אני עסוקה באלף ואחד דברים אחרים..."

ואורה הבחינה פתאום שקרה עוד משהו נהדר, היא התחילה לשים לב לדברים שקודם היו נסתרים ממנה, מתוך ה"אין" התחילו לצוץ ה"יש" והיא הבינה שזו תובנה מאוד גדולה היא הבינה שבכוחה להחליט אם להיות בצד ה"אין" או בצד ה"יש" וליצור מודעות של בחירה ולהיות הוויה אחרת עם הרבה יותר שמחה.

ואז מבלי לעשות כלום, הדברים סביבה התחילו להתאים עצמם אליה ולהיות גם כן לטובה.

הגישה שלנו כלפי החיים, יוצרת את הגישה של החיים כלפינו" ארל ניינטינגל

2 טיפים לחיים:
להעלאת האנרגיה ורגעי שמחה בחיים: בכל פעם שעולה מחשבה שלילית להודות על מה שכן יש.
בכל יום להודות על 3 דברים שניתן להיות עימם בהכרת תודה.

ככל שנוכל למקסם רגעים של שמחה, לימים של שמחה, נעצים את המקום בתוכנו שמרגיש בריא,נינוח ומאושר לקבלת ערכת חזרה למסלול שמטרתה להעלות את רמות האנרגיה ושמחה במתנה לחץ כאן

חני שקד מאמנת אישית ורפואית. אימון חזרה למסלול. ניתן להירשם כבר עכשיו בחינם, לסדרת סרטוני ההדרכה, שניתנים לך בחינם, כדי לחזור למסלול לאחר טראומה. סרטונים אלו יכולים לשנות באופן משמעותי את רמת האנרגיה שלך, בדרך לחזרה למסלול וליצירת משמעות בחיים והרגשה טובה! הרשמה לסדרת הסרטונים:   hanishaked13@gmail.com נייד: 050-4005510 פייסבוק: http://www.facebook.com/imun.hani

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה