אינפורמציה מעניינת על אומנות שימושית
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

אינפורמציה מעניינת על אומנות שימושית 

מאת   11/08/2012 |  נצפה 1861 פעמים

אינפורמציה מעניינת על אומנות שימושית

בתחום האומנות ניתן למצוא מגוון רחב של אופציות, כאשר אחת האופציות היותר רחבות אשר מתאימות לכל קהלי היעד היא אומנות שימושית. וזאת מאחר והמוצרים והחומרים אשר משתמשים בהם באומנות זו הם למעשה זמינים בכל עת ולא יקרים, על ידי אומנות שימושית ניתן ללמוד כיצד לייצר באמצעות חומרים פשוטים יצירות מדהימות כאשר המשתתפים לומדים טכניקות שונות ומעניינות ליצירה וכמו כן מקבלים רעיונות חדשים לטובת היצירה האומנותית כך שלמעשה הם תוך כדי הנאה משפרים את חוש היצירתיות שלהם.

משמעותו של המושג יצירה

יצירה נוצרת תוך כדי תהליך מסוים, בתהליך הזה יש יוצר אשר מחולל שינוי כלשהו בחומרים שונים באופן מכוון. כוונה זו למעשה מבטאת את עולמו הפנימי של היוצר וא אופיו ומעבירה מושגים כגון: שאיפה ליופי או לשלמות, חידוש, העברת מסר  וכו'. היוצר לרוב שואף לגעת במשהו הגדול ממנו.

האופציות השונות הקיימות ליצירה בתחום אומנות שימושית

קיימת אופציה של אומנות בציור יחודי, במסגרת זו ניתן ללמוד ציור ריאליסטי על פי הג'אנרים השונים והטכניקות השונות מן הבסיס. טכניקות מדידה, סידור פלטה והכנת בדים, שימוש בפסטל, פחם וצבעי שמן, לימוד התבוננות נכונה תוך הבנת הדרמה שבאור וצל, הבנה מה כוחן של הצורות הגאומטריות הפשוטות בהעברת גופים תלת מימדיים לתוך הדף הדו מימדי ועשיית החלטה מוצלחת בבחירת המודל ובניית הקומפוזיציה והפרספקטיבה.

אומנות יצירה בתכשיטנות בתחום זה ניתן יהיה ללמוד טכניקות רבות עם רעיונות מיוחדים ליצירה של תכשיטים ולהכיר חומרים שונים כגון: אומנות בחרוז בסגנונות שונים, ניסור, פיצור, שיוף, ריקוע, ליטוש, ועיבוד מתכות, הלחמות וחיבורים, שיבוץ אבנים, חריזה ושילוב חומרים נוספים, יצירת טבעות משטח, טבעות מתנפחות, טבעות מרובעות, טבעות מסתובבות. יצירת גופים וקופסאות. עיצוב סיכות, פיסול בחוטים אומנות בחרוזים ועוד...

אומנות שימושית בעץ היא למעשה אומנות בעץ אשר היוצר בה מבצע באמצעות חריטה ידנית, תוך למידה על שיטת עבודה והכרת העץ מהסוגים השונים, חלק מן המוצרים מעוטרים בציורים ורישומים בטכניקות צריבה וצביעה ההופכות כל כלי ליצירת אומנות ייחודית, מקורית ועתירת דמיון. יחד עם שמירת המרקם הטבעי של העץ.

למידע נוסף על אומנות שימושית

אמנות הויטראז' היא אומנות בזכוכית, כאשר בתחום זה יהיה ניתן ללמוד על הכרת מבנה הזכוכית והשימוש בהם, לימוד בשיטה מסורתית ובשיטת טיפאני, לימוד הוראת הויטראז' למורים למלאכה ואמנות, יצירת חלונות, אהילים, מראות, תכשיטים, פיסול תלת מימדי ועיצוב כלי זכוכית.

אופיר בן צור

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה