גבייה קלה בחברות הגבייה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

גבייה קלה בחברות הגבייה 

מאת   06/08/2012 |  נצפה 1793 פעמים

גבייה קלה בחברות הגבייה

על פי סקר שוק שנערך בשנת 2008 נמצא כי מעל 230 שיקים ללא כיסוי חוזרים מדי יום. נתון זה מדליק נורה אדומה אצל כל מי שעיניו בראשו. הדאגה המרכזית שעולה מהנתון שהצגנו מגדירה מחדש את חשיבותם של חברות הגבייה. חברות גבייה פועלות רבות בקרב שוק הכלכלה הישראלי על מנת לאפשר גביית חובות בצורה נוחה. חברות גבייה מתמחות בגביית שיקים ללא כיסוי שחוזרים, גביית חשבוניות, רכישת תיקי הוצאה לפועל ועוד. בעבר נחשבו חברות גבייה כמספקות שרות שאין בו צורך שלל ממש. זאת משום שמרבית האנשים בתעשייה הישראלית היו גובים חובות בעצמם או על ידי עובדים שכרים שעברו התמחות או קורס מקיף בגביית חובות. אך במרוצת השניים החלו האנשים אט אט להבחין בשירות המופלא שמעניקות חברות גבייה.

גביית כספים אישית בשוק האזרחי

כפי שאמרנו, עוד לפני התברגותם של חברות גבייה בשוק הכלכלה הישראלי היו בעלי החברות והעסקים גובים בעצמם את החובות שלהם או על ידי פועלים שכירים שהתמחו בתחום. תהליך הגביה האישי בשוק האזרחי בא לדי ביטוי במאמץ רב מצד הגובה. שיקים ללא כיסוי שהיו צרכים לעבור תהליך של גביית חובות היו עוברים יבשות וימים עד שהיו זוכים להגיע אל לשכת ההוצאה לפועל. זאת משום שבלשכת ההוצאה לפועל נדרשה בירוקרטיה רבה ופרוצדורות ארוכות עד לסיים תהלכי הגבייה, זאת אולי עקב הלחץ הכבד שפוקד את לשכות ההוצאה לפועל והכמות של שיקים ללא כיסוי שניתנים מדי יום לטיפולם הבלעדי של לשכות ההוצאה לפועל.

גביית חובות על ידי חברות גבייה

עם הזמן, השירותים שהעניקו חברות גבייה החלו להקסים עוד ועוד אנשים. הם דגלו בשיטות גבייה פשוטות שלא דרשו את התערבות הלקוח כמעט ובכלל. הם השתמשו באמצעים העומדים לרשותם על פי החוק במדינת ישראל בכדי לגבות שיקים ללא כיסוי או כל חוב אחר בנחישות ומקצועיות. חברות גבייה שכרו ושוכרות אנשי מקצוע מהשורה הראשונה שהעניקו ללקוחות החברה שירותי גביית חובות בצורה מקצועית ואמינה ביותר. מלבד שירותי גבייה איכותיים ומקצועיים השיקו חברות גבייה מגוון תכניות לפדיית שיקים ללא כיסוי שחזרו מהבנק. חלק מהתכניות הללו כללו החלפה של השקים בכסף בשווי פחות במקצת משוויו של השיק. או פדייה של שיקים ללא כיסוי בקופונים ותווי קנייה במגוון מקומות. אין ספק שניתן לראות את השתלבותן של חברות גבייה בשוק הישראלי כמעשה מבורך שהביא לשיתוף פעולה בין חברות ענק, והעניק טוב רב לכלכלה הישראלית.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה