שירותי הנהלת חשבונות
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

שירותי הנהלת חשבונות  

מאת   06/08/2012 |  נצפה 2079 פעמים

הנהלת חשבונות נועדה בתכלית לספק ללקוח, בין אם מדובר בחברה ובין אם מדובר בעוסק עצמאי (מורשה ואף פטור) מידע ושירותים חשבונאיים הנוגעים לתזרימי המזומנים, מחזור העסקים, דוחות רווח והפסד תקופתיים וכל מה שיידרש לפי העניין והצורך. הנהלת חשבונות שתתבצע באופן מקצועי ומושכל תקנה ללקוח הרבה מעבר למתחייב על פי חוק. ניתוח מושכל של המידע השוטף אשר מתקבל מההתנהלות החשבונאית יאפשר להגיע למסקנות מכריעות שיש בהן כדי להשפיע באופן נחרץ על גורל העסק.

על מנת שיתאפשר לקיים את אותו מכניזם של הפקת מידע חיוני נדרשת רמת אמינות גבוהה בין הגוף המבצע הנהלת חשבונות לבין הלקוח. בעסקים קטנים ובינוניים (שלא כמו חברות בע"מ) קיימת בדרך כלל תופעה של ריכוזיות כאשר, לעיתים קרובות, אישיות אחת מטפלת בכל "ענייני הכספים". כאן רמת הביזור נמוכה והשליטה בכל הקשור להנהלת חשבונות פשוטה יחסית. אך במסגרת מעמד של חברה, המלצתי היא שמנהל החברה יהיה מעורב באופן משמעותי בכל הקשור להתנהלות הפיננסית, בעיקר בשל הנטייה הטבעית לביזור תחומי האחריות. כדי להיות מעורב בצורה יעילה, כדאי מאד לגייס גורם מומחה הבקיא בתחום.

שירותי ניהול החשבונות עונים על הצרכים הבסיסיים, כשמדובר בפעילות עסקית בקנה מידה קטן, עם כמות מצומצמת של לקוחות וספקים, מספר נמוך של מועסקים ומחזור עסקי קטן יחסית. אולם, במיוחד כשמדובר בעוסקים מורשים וחברות בקנה מידה רחב, יש צורך בניהול חברה בע"מ עבור הפעילות הפיננסית של לקוחות מסוג זה. דווקא בדפוסי פעילות מורכבים ואינטנסיביים, עם פעילות ענפה מול מוסדות ובנקים, ספקים ולקוחות, ריבוי עובדים והתנהלות בשוק המקומי ובשווקי חו"ל, זוהי בדיוק הסיטואציה שכול רואה חשבון צריך להביא לידי ביטוי בעת ניהול תיק החשבונות לטובת לקוחותיו.

על פי העיקרון של ניצול היתרון היחסי, אנו ממליצים לכם לאמץ שירותי הנהלת חשבונות שהם לאו דווקא חלק מכוח העבודה של העסק, אלא שירותים הניתנים על-ידי גורם מומחה חיצוני ולמען האמת גם הרבה יותר אובייקטיבי. די אם תהייה הקפדה בכל עסק על הניהול האדמיניסטרטיבי השוטף והתקין של הפעילות הפיננסית.

לסיום, התופעה של "האם כדאי לנהל את החשבונות באופן עמצאי" הולכת וגוברת בקרב אנשים רבים שחפצים להוזיל עליות של רואה חשבון ועקב כך נתקלים בקשיי מיסוי רבים בשל חוסר ידע מוחלט של ניהול חשבונות תקין. אם אינכם בטוחים באופן מוחלט האם בכלל כדאי לפתוח תיק במס הכנסה, צרו איתנו קשר ונשמח לייעץ לכם ללא כל תשלום.

מנטו - הנהלת חשבונות מבוצעת בקפדנות ובמקצועיות. פנו אלינו עוד היום ונשמח לעמוד לרשותכם.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה