האם גם את מסוגלת לצאת ממטריקס ההוויה שלך?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

האם גם את מסוגלת לצאת ממטריקס ההוויה שלך? 

מאת   26/07/2012 |  נצפה 1428 פעמים

האם גם אתה מסוגל לצאת ממטריקס ההוויה שלך?

האדם אינו יכול ללמוד מאומה אלא אם כן ילך מהידוע לבלתי ידוע" קלוד ברנרד

יפה יושבת מולי ונאנחת, "האנשים מדברים על אמונות מגבילות, על אמונות מעכבות ושזה משפיע ומנהל את חיינו, ושאלה "אם הן כל כך טבועות בנו, האם יש דרך לשנות את זה?" "מאז התחלנו בתוכנית האימון, הפסדתי עוד 40,000 ש"ח מהכסף שסבתי הורישה לי, ועוד מעט לא יישאר לי בכלל כסף לבזבז" והוסיפה ואמרה" אני כבר רוצה לצאת מהמטריקס הזה, מהתבנית הזאת"

אני נזכרת בפגישתנו הראשונה בה יפה סיפרה לי כי סבתה שהייתה בעלת חנות פרחים יוקרתית, הורישה לה כ מיליון וחצי ש"ח אותם בזבזה במהלך חצי שנה ונשארה רק עם 250,000 ש"ח. ואת הכסף היא שיתפה עם כל מי שנגע בחייה במהלך מחצית השנה האחרונה.

הגדרנו את מטרת האימון שלה : ניהול נכון של עצמי ושל הכסף בחיי, זה היה חשוב מאוד במיוחד לאחר תאונת הדרכים שהיא עברה וגרמה לה להפתח לשינוי.

אני שואלת אותה: "תגידי יפה, האם ראית מאז תחילת מפגשי האימון איזה שינוי בנושא הכסף?
יפה עונה לי:" אני חושבת שהצורך שלי להיות נחמדה וטובה לכולם , ירד.
אני שואלת אותה: "ומה עוד?"
יפה עונה לי:" התחלתי לשים לב ולהודות על האפשרויות שהכסף פתח לפניי. "
אני שואלת אותה: "ומה נפתח בפנייך?" יפה עונה לי:" אני מרגישה כל כך טוב עם עצמי, עד שאני מוציאה פחות כספים על מתנות לחברים שלי כדי שיחשבו שאני נחמדה".
אני שואלת אותה: "ומה מערכת היחסים שלך עם הכסף?"
יפה עונה לי:" הכסף מהווה עבורי תמיכה? לא חשבתי על זה אף פעם, ועכשיו כאשר המילה תמיכה הופיע לי במחשבה , עולה לי גם, שבעצם מעולם בחיי אני לא קיבלתי תמיכה. מאף אחד."
ואיזה משמעות יש בשבילך למשפט " שבעצם מעולם בחיי אני לא קיבלתי תמיכה. מאף אחד?"
זה אומר לי שאני צריכה לסמוך רק על עצמי. ואין על מי להישען. ואני מרגישה בודדה כאשר אני חושבת על זה, והמשמעות היא שאני צריכה למלא את הריק הזה באנשים, ואני נחמדה אליהם, ואז אני מגלה שהם לא נחמדים אלי. מה שיוצא מזה, הוא שאני מוצאת את עצמי במצבים בהם אני מחפשת תמיכה שהיא איננה תמיכה אמיתית."
וגם כיום זה מנהל אותך?
לא ממש לא. מה את עושה או מרגישה או חושבת אחרת? התמיכה באה ממני, בכל מצב שמוציא אותי מאיזון, יש לי את עצמי שמדבר אלי בקול אוהב ותומך.

ככל שנוכל למקסם רגעים של שמחה, לימים של שמחה, נעצים את המקום בתוכנו שמרגיש בריא,נינוח ומאושר
לקבלת ערכת חזרה למסלול שמטרתה להעלות את רמות האנרגיה ושמחה במתנה לחץ כאן

חני שקד מאמנת אישית ורפואית. אימון חזרה למסלול. ניתן להירשם כבר עכשיו בחינם, לסדרת סרטוני ההדרכה, שניתנים לך בחינם, כדי לחזור למסלול לאחר טראומה. סרטונים אלו יכולים לשנות באופן משמעותי את רמת האנרגיה שלך, בדרך לחזרה למסלול וליצירת משמעות בחיים והרגשה טובה! הרשמה לסדרת הסרטונים:   hanishaked13@gmail.com נייד: 050-4005510 פייסבוק: http://www.facebook.com/imun.hani

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה