שמירה על בטיחות אש בקיץ
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

שמירה על בטיחות אש בקיץ 

מאת   25/07/2012 |  נצפה 1881 פעמים

תמיד חשוב לשמור על כללים נכונים של בטיחות אש, אך במיוחד בימי הקיץ החמים. כאשר הטמפרטורה עולה, יש סכנה מאוד גדולה לפריצת שריפות בשטחים פתוחים וביערות עם צמחיה. במקומות במיוחד שבהם יש צמחיה יבשה קיימת סכנת התלקחות בעקבות החום ולכן אם אתם מתכננים פיקניק או ברביקיו בחיק הטבע, הקפידו להדליק אש רק במקומות המותרים לכך ולכבותה בסוף השהות.

שריפה יכולה לפרוץ מגורמים חיצוניים ולאו דווקא ממעשה אדם – כמו למשל ממזג אוויר חם, אולם שריפה עלולה להתפרץ גם מידי אדם. לכן אנחנו צריכים לעשות כל מה שאנחנו יכולים על מנת למנוע חלילה שריפה. חלק מזה קשור להתקנת מערכות כיבוי אש וגילוי אש, החזקת מטפים בבתים ובמקומות ציבוריים. בארץ לא מוצאים הרבה מכשירים כמו גלאי עשן בבתים פרטיים, אלא רק במסעדות ובמקומות ציבוריים.

כמה פרטים על בטיחות אש בארצות הברית

בארצות הברית למשל, מקפידים מאוד בנושא של מניעת שריפות. בכל בית יהיה גלאי עשן בין אם זה בית פרטי או דירה בבניין. דבר נוסף, אומנם לא נראה כדבר הכי חשוב, הם הפיג'מות של הילדים. אתם בטח תוהים איך פיג'מות קשורות למניעת שריפה ולזהירות במקרה חירום? ובכן, בגדי השינה והפיג'מות של הילדים מגיעים צמודים לגוף וצרים. לא מדובר בחולצת טי-שירט רגילה ומכנסיים, אלא בבגדים צמודים שבמקרה של שריפה יהיה ניתן במהירות להרטיב אותם וכך לשמור על הגוף. זה אומנם נשמע כמו מיתוס, או אף כמשהו לא רציני, אך זה אכן ככה.

בטיחות אש במסעדות – זה קריטי!

במקומות בהם יש שימוש גובר בחשמל ובגז, אלו המקומות שיש לנקוט במשנה זהירות במקרה שתפרוץ שריפה. מסעדות הן מוקד שריפות, מכיוון שהגז והחשמל פועל שם ללא הפסקה בכל שעות היום, מבישולים על הגז לשימוש במכשירי חשמל ועד הטעויות הקטנות ביותר של להשאיר מגבת מטבח בקרבת אש גלויה. במקומות בהם המטבח פעיל חובה להחזיק במערכות לכיבוי אש ולגילוי אש.

בטיחות אש בעבודה

בכל מקום עבודה שהוא, לפי החוק צריכים להיות מותקנות מערכות לכיבוי אש ולהיות מוכנות לפעילות במידת הצורך. ספרינקלרים על התקרה, מטפים בקרבת מקום, גלאי עשן – כל מה שצריך על מנת לשמור על בטיחותנו מפני סכנת שריפה. כמו כן העובדים צריכים לעשות מאמץ ולא לעשות פעולות שעלולות לגרום לשריפה, כמו להשאיר סיגריה דולקת לאחר העישון, או להביא מכשירי חשמל שלא מותאמים לתקן.

חשוב להחדיר את המודעות לבטיחות אש בכל מקום, כי אי אפשר לדעת מתי ומאיזה גורם תפרוץ השריפה הבאה.

 

 

מוגש לכם מטעם ZIX הלוואות חוץ בנקאיות - המספקת פתרונות לכיבוי אש ולגילוי עשן

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה