תסמיני סרטן השד
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

תסמיני סרטן השד 

מאת   22/07/2012 |  נצפה 3349 פעמים

סרטן השד זו אחת מן המחלות אשר בשנים האחרונות הפכו לשכיחות ביותר ונשים רבות סובלות ממנה. המזל של רוב הנשים הללו הוא שככל שמגלים את המחלה מוקדם יותר ניתן לטפל בה ולהעניק לאישה חיים חדשים ללא כל סימן מהמחלה. במידה והמחלה דוגרת זמן רב יותר ומתפשטת לכיוון איברים אחרים זה הופך להיות מעט יותר קשה אך בכל אופן אחוז קטן של נשים מתות מהמחלה הזו ולרוב ניתן לטפל בכך בצורה הטובה ביותר. ובכן, כדי לאתר את המחלה כמה שיותר מוקדם, תוכלו לקרוא במאמר זה על התסמינים של המחלה.

תסמינים שאפשר לגלות באופן עצמאי

ברוב המקרים ניתן לראות כיצד אישה מאבחנת את העובדה שייתכן והיא חולה במחלת סרטן השד בכוחות עצמה. אין אישה שלא מכירה את הצורה של השד שלה ואת המראה שלו ולכן ברגע בו הוא משנה צורה או בעת מישוש התחושה הינה שונה יש לפנות לרופא באופן מיידי וכך לאבחן האם אכן מדובר במחלה הזו או בדבר אחר אשר ניתן לטיפול בצורה הרבה יותר פשוטה. בעזרת אבחון מוקדם של כזה אפשר להציל חיים, פשוטו כמשמעו. ככל שמאבחנים את המחלה כמה שיותר מוקדם ניתן לטפל בה בצורה הרבה יותר פשוטה ולהשיב לאישה את החיים הנורמטיביים שלה. לכן, חשוב ללכת ולהיבדק גם אם חשים בגוש קטן או בתחושה מעט שונה כדי לשלול את הופעת המחלה.

התסמינים הנפוצים ביותר של סרטן השד

כידוע, התסמין המוכר ביותר של סרטן השד הוא תחושה של גוש אשר נמצא בשד, גוש מוזר שלפתע הופיע וניתן למישוש ברגע שאישה מבחינה בו היא מוכרחה לגשת לבדיקה מידית על מנת לשלול גידול סרטני ועל מנת למצוא מהו המקור של אותו גוש. יחד עם זאת ישנם סימנים נוספים של הסרטן הזה והעיקריים שמבניהם אלו הם :

במקרה בו האישה מבחינה באחד או יותר מהסימנים הללו היא חייבת ללכת לבדיקה אצל רופא באופן מיידי.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה