למה בכלל חשוב לשאול את השאלות הנכונות?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

למה בכלל חשוב לשאול את השאלות הנכונות? 

מאת   20/07/2012 |  נצפה 1515 פעמים

נאווה רוצה לרדת במשקל.
8 חודשים עברו מאז האירוע ,בו נפלה מסולם בביתה וושלושה מאז שהיא השתחררה מבית החולים. שם, עלתה 15 קילו נוספים שנוספו לעודף משקלה.
נאווה אומרת: "אני צריכה לרדת במשקל"... למה צריכה? מפני שההשמנה יש לה השלכות על איכות החיים שלי .
מה את מרגישה - אני מפחדת נורא וכשאני כבר מתחילה דיאטה אני עסוקה בלהיות בשליטה כדי לא להיות בבולמוסי אכילה.
שתינו מחפשות יחדיו היכן נמצא המקום שייתן לה מוטיבציה להפחית ממשקלה תוך כדי הרגשת תשוקה, התלהבות, רצון, ומודעות, ולא מתוך תחושת הפחד ושצריך כי... .
אז איך נאווה תוכל להתחבר ולקיים עבורה מציאות של אישה בריאה וחטובה, וזאת מתוך רצון, וכוונה אמיתית?

זהו כוחן של שאלות.
אנטוני רובינס אומר : אנשים מצליחים שואלים את השאלות הנכונות יותר, ולכן הם מקבלים את התשובות היותר טובות", "התשובות הללו, מאפשרות להם להבין ולדעת, מה עליהם לעשות בכל אתגר כדי להגיע לתוצאות המבוקשות".

שאלות נכונות מעצימות ומביאות להשראה כאשר נאווה מספרת לי בשמחה איך כשביקרה אצל הוריה, היא לא טעמה מהשוקולד הבלגי המובחר שבארון, אפילו לא זכרה אותו ... שאלתי אותה, ובדרך כלל כאשר את חושבת על השוקולד מהו הרגש שישנו שם - נאווה עונה: רצון חזק לטרוף אותו. להרגיש את הטעם הטעים בפה, על הלשון.
מה כל כך נהדר בשוקולד? אחרי שאכלתי אותו, יש לי תחושה מאוד נעימה בגוף. ואני מרגישה קלילות ושמחה. ואז? ואז אני מרגישה שאני נאווה, מסוגלת לעשות הכל, גם דברים שלא העזתי קודם לכן. ומהם הרגשות האלו? אני מרגישה בטחון, ואמון בי וביכולות שלי.
שאלתי: האם את מסוגלת להתרכז ברגשות המדהימים שאת מרגישה בזמן אכילת השוקולד, של קלילות ושמחה, של בטחון, של אמון בך וביכולות שלך? האם יש לך אפשרות לדמיין עכשיו איך את חשה את אותן רגשות? כן. מעולה. אז תעצמי עיניים בבקשה, ועכשיו, כשאת מרגישה שוב את הרגשות הללו של בטחון ואמונה , קלילות ושמחה, דמייני עצמך רזה וחטובה, איך את עולה במדרגות בקלות, איך את מרגישה עכשיו? זה מוצא חן בעיני.. האם את רוצה להיות אותה נאווה חטובה והקלילה? כן בהחלט. ובתור נאווה החטובה והקלילה כאשר יציעו לך שוקולד בלגי מובחר, טעים ונמס בפה, מה, את מרגישה עכשיו? שלא בא לי לאכול אותו בכלל..

זוהי המהות של שאלה נכונה אשר מעוררת את הרמה הגבוהה ביותר של אנרגיה ואשר גורמת לנו להרגיש טוב עם עצמנו.
היא מביאה לתפיסה שונה של מה המציאות, ופותחת דרכים חדשות אשר מתוכן יבוא השינוי הרצוי.

ככל שנוכל למקסם רגעים של שמחה,
לימים של שמחה נעצים את המקום בתוכנו שמרגיש בריא, נינוח אנרגטי ומלא שמחה
לקבלת מתנה של ערכת חזרה למסלול שמטרתה להעלות את רמות האנרגיה ושמחה  

חני שקד מאמנת אישית ורפואית. אימון חזרה למסלול. ניתן להירשם כבר עכשיו בחינם, לסדרת סרטוני ההדרכה, שניתנים לך בחינם, כדי לחזור למסלול לאחר טראומה. סרטונים אלו יכולים לשנות באופן משמעותי את רמת האנרגיה שלך, בדרך לחזרה למסלול וליצירת משמעות בחיים והרגשה טובה! הרשמה לסדרת הסרטונים:   hanishaked13@gmail.com נייד: 050-4005510 פייסבוק: http://www.facebook.com/imun.hani

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה