חמש המלכודות בדרך לקריירה שניה לאחר פרישה מוקדמת
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

חמש המלכודות בדרך לקריירה שניה לאחר פרישה מוקדמת 

מאת   15/07/2012 |  נצפה 2194 פעמים

 

היום אני רוצה לספר לך על 5 מלכודות נפוצות בהן אנשים נופלים בדרך  לקריירה שנייה לקראת פרישה מוקדמת.
מלכודת מס' 1: פחד
מה כל כך מפחיד במעבר קריירה?
מה לא מפחיד? חוסר העשייה, אי-הוודאות, מה יגידו, מה אם אטעה, וזו רק רשימה חלקית. הפחד, הוא הגורם מס' 1 שמונע את המעבר לקריירה שנייה.
מקצוע הוא חלק מהזהות שלך. פרישה מוקדמת פוגעת בזהות האישית שלך באופן חלקי (אם המקצוע הגדיר אותך באופן קטן יחסי), או מפוררת אותה לחלוטין אם הוא היה עיקר מהותך.
מחד, "האני" הישן איננו עוד ומאידך, אין עדיין "אני" חדש.
 
מלכודת מס' 2: זמן
כמה זמן כבר צריך בשביל לעשות מעבר קריירה? 
אז זהו, שיש שני סוגי התנהגות טיפוסיים האופייניים לאנשים הנמצאים בחוסר וודאות. הסוג הראשון, אומר לעצמו: "אין זמן, חייב להחליט מהר",  והסוג השני אומר: "מה הלחץ? אפשר לנוח קצת". הבשורה הרעה היא, שלא משנה לאיזה סוג אתה משתייך –אתה במלכודת! אם אתה מסוג האנשים שלא אוהבים "ריק", הרי שמהר מאוד תמצא את עצמך בעבודה אחרת לעיתים כזו, שבכלל לא מתאימה לך. אם אתה מאלה שמשאירים דברים פתוחים בבחינת "מה שיקרה, יקרה", אתה עלול למצוא את עצמך על הגדר, רגל פה רגל שם ללא שום תכלית או מטרה לצמיתות.
 
מלכודת מס' 3: אמונות
אני מאמין, אני מאמין באמונה שלמה –במה?
אז זהו, שאם אתה בוחר דברים מתוך אוטומט, מתוך דפוסי חשיבה ואמונות ישנות שייתכן ואינם משרתים אותך יותר, אתה עלול למצוא את עצמך במלכודת רצינית מאוד. או שלא תעשה את המעבר לקריירה שנייה, או שתעשה אותה אבל תהיה רחוק מלהיות מאושר.
 
מלכודת מס' 4: בדידות
עצמאי בשטח, לא צריך טובות
עצמאות היא תכונה טובה, אבל מעבר בדרך קשה, שמעולם לא עברת בה קודם, לבד, היא מלכודת רצינית משום שהדרך יכולה להביא למשבר במקום ליצור הזדמנות. כמו שאתה לא יוצא לטיול מסובך בלי שאתה מתייעץ, מברר ובודק, כך גם כשאתה יוצא לקריירה שנייה. ייעוץ, תמיכה והדרכה יכולים לגרום לך לחוות את הטיול באופן אחר לגמרי.

מלכודת מס' 5: ספונטאניות
חופש, חופש אל הים
במצב בו ה"חופש" נמצא בהישג יד, מאוד מפתה לקחת אותו בשתי ידיים. אבל אם אתה רוצה לעשות מעבר לקריירה שנייה, אתה יכול לגלות שהחופש  הוא אחת המלכודות הגדולות ביותר שלך. יום ועוד יום הופכים לשבוע ועוד שבוע, לחודש ולעוד חודש ובלי לשים לב, הדבר הזמני הפך לדבר קבוע ובלתי הפיך.

אני מזמינה אותך לשתף, להגיב ולכתוב לי מה עוד מעסיק אותך במעבר לקריירה שנייה,לקראת פרישה מוקדמת.

קטי טייב היא מאמנת לקריירה שניה לקראת פרישה מוקדמת. לקבלת מידע נוסף בנושא קריירה שניה , לחץ כאן.
 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה