ציוד כיבוי אש בסיסי לעסק
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

ציוד כיבוי אש בסיסי לעסק 

מאת   15/07/2012 |  נצפה 1224 פעמים

קיימת חובה כי בכל בית עסק יהיה ציוד בסיסי לשם כיבוי אש בעת הצורך שכן, בית עסק עומד תחת פוליסת ביטוח וישנם תנאים לפיהם הפוליסה מתקיימת, ולכן בית עסק כחלק בלתי נפרד מהקמתו צריך לדאוג כי יהיה מטף כיבוי אש מתאים לפי התקנות והנהלים הנדרשים עם יכולת הפעלה מהירה ותקינה.

בית עסק לא יכול להתחיל את פעילותו בלי ציוד לכיבוי אש בסיסי שכן, בעת שריפה חובה כי תהיה אפשרות זמינה ומהירה לכיבוי אש ובכך למנוע אובדן חיי אדם ורכוש עד אשר מגיע למקום צוות מקצועי של מכבי אש, כאשר במידה ונערכת ביקורת לבית העסק ומתברר כי אין מטף ניתן למנוע את המשך פעילותו.

ישנם בתי עסק שמטף לכיבוי אש קריטי יותר ממקומות אחרים בשל השימוש באש גלויה או בחומרים דליקים, ולכן חשוב כי בכל בית עסק כזה, יהיה אדם אשר ימונה לבחון את תקינות הציוד בהתאם להנחיות הנדרשות ולא יהיה מצב בו בעת שריפה הציוד לא יעבוד והסכנה עבור הרכוש וחיי האדם תהיה גדולה יותר.

הנחיות ונהלים לעסק חדש

שירותי הכבאות וההצלה בישראל, הם אלו הממונים למתן אישור לבית עסק על ציוד כיבוי האש, ולפיכך יש לפעול לפי הנהלים הרשומים באתר האינטרנט או לגשת לתחנת כיבוי אש ולקבל את המידע הנדרש, כאשר לפני תחילת העבודות יש להגיש לתחנה תכנית שבה מיקום בית העסק.

בנוסף, דורשים שירותי הכבאות כי בבחינת בית העסק יפורטו המיקומים הפריטים הבאים: לוחות חשמל, פתחים ויציאות, מערכת מים לכיבוי, מערכת גפ"מ, מנדפים ומערכות מיזוג אוויר, סוג חומרי בניה ואחרי כל זאת עדיין אין אישור שכן, יש לציין מהי פעילות העסק, כמה אנשים ישהו במקום, סוג האוכלוסייה המבקרת בעסק ושעות הפעילות שבהם העסק פועל. רק לאחר בחינת כל אלה ניתן יהיה להעביר את המסמכים לאישור.

 גני אירועים וזיקוקים

באירועים גדולים כמו בחתונה, הזוג מבקש כי במהלך האירוע יופעלו זיקוקי דינור, כאשר חשוב לדעת כי בית עסק אשר אינו דואג לקבל אישור משירותי הכבאות קודם האירוע עשוי להימצא בבעיה קשה באם חלילה יקרה משהו בלתי צפוי לאורחים או למקום עצמו שכן, חברת הביטוח לא תכסה לרוב את העלות של הנזק במקרה כזה.

חשוב כי בית העסק לא יפעל מתוך פזיזות כדי לרצות את מזמיני האירוע, אלא יסביר להם את המשמעות ואת הצורך לעבוד בהתאם לנהלים הנדרשים כדי למנוע אסונות ונזקים מיותרים.

אמין הנדסת אש - מערכות כיבוי אש - גילוי אש
חברת אמין הנדסת אש בע"מ מתמחה בתכנון, ביצוע, שרות ואחזקות למערכות כיבוי אש וגילוי אש , מערכות לשחרור עשן ומתח נמוך.
בקרו אותנו באתר שלנו:
www.aminfire.com

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה