טיפול בתאונות דרכים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

טיפול בתאונות דרכים  

מאת   28/06/2012 |  נצפה 3748 פעמים

הנתונים הקשים שמוצגים מידי שנה על מספר ההרוגים בתאונות דרכים, מצביעים עד כמה המצב בתחום זה חמור ודורש טיפול מיידי שכן, מעבר להרוגים ישנם מאות פצועים שנותרים נכים לכל החיים ותאונת דרכים אחת משנה את החיים שלהם מהקצה אל הקצה כאשר הרבה מן התאונות ניתן למנוע.

תאונות דרכים רבות מתרחשות, כתוצאה מאי עירנותם של הנהגים אשר במקום להתרכז בנהיגה מדברים בטלפון הנייד, שולחים הודעות ועוד מיני פעולות אשר מסיחות את דעתם, ולא מאפשרות להם לנהוג בצורה בטוחה וכך ברגע אחד של חוסר תשומת לב הנהג מוצא את עצמו בתוך תאונת דרכים קטלנית.

הטיפול בתאונות דרכים נעשה בכמה מישורים, אם זה דרך הסברה או חינוך לתרבות נהיגה כמו גם באמצעות מתן קנסות לנהגים עבריינים אשר נוהגים בפראות ובמהירות גבוהה ושיכורים, כל דרך אמורה להפחית את מספר המעורבים בתאונות דרכים כאשר בפועל הירידה הינה מזערית ביותר.

חינוך להתנהלות נכונה בכביש

פעמים רבות אנשים נקלעים לתאונות דרכים משום שאין להם כלים להתמודד מול מצבים בלתי צפויים בכביש שכן, מפת הכביש משתנה תוך שניות ממש ויש לדעת איך להגיב לשינויים בצורה נכונה ולא היסטרית ולכן, ישנם מקומות בהם מלמדים איך להתנהל בכביש חלק או בסיטואציה מפתיעה במינימום סיכון.

חלק גדול מתוך תאונות דרכים מתרחשות בשל נהגים צעירים, אשר יוצאים מהפאבים והמועדים שיכורים לגמרי ובכל זאת עולים לרכב ונוהגים חזרה הביתה אך בשל העובדה כי הם שיכורים, הם לא מצליחים לנהוג בצורה סדירה ומסכנים את עצמם ואת הנהגים והולכי הרגל מסביב באופן קשה וחמור ביותר.

אכיפה מוגברת

משטרה התנועה התקינה בשנה האחרונה מצלמות בטיחות, שתפקידן לצלם נהגים  שנוסעים במהירות מוגברת ולתת להם קנסות על כך, וזאת במטרה למנוע מהם לשוב ולחזור על אותו מעשה שכן, ישנם נהגים שהדבר היחידי שמרתיע אותם מלנהוג בניגוד לחוק הוא בכך שהם יצטרכו לשלם על כך מכספם האישי.

הנוכחות של משטרת התנועה בכבישים מועילה אף להפחתת מספר התאונות שכן, ברגע שנהג רואה נייידת לידו הוא באופן טבעי משנה את צורת הנהיגה כדי שחלילה הוא לא יקבל דוח לתשלום ולכן, השיטה הזאת נמצאת יעילה ומהווה גורם הרתעה כמו גם איתור נהגים שיכורים והורדתם מהכביש בטרם יפגעו באנשים אחרים מלבד בעצמם.

בפועל נראה כי התשלום בעבור קנסות אינו משנה באופן ממשי את תרבות הנהיגה ויש עוד דרך ארוכה כדי למזער את תאונות הדרכים.

אודות כותב המאמר:  עורך דין תאונות דרכים.
טלפון: 077-7880003
נייד: 054-2333389


מאמר זה נועד לתת מידע כללי וראשוני בלבד ואינו מהווה יעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה