אימון אישי לדיאטה
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

אימון אישי לדיאטה 

מאת   25/06/2012 |  נצפה 1048 פעמים

כמעט כל אדם מתעסק בשלב זה או אחר בחייו בסוגיית המשקל של גופו. הרזייה ודיאטה הם נושאים טעונים הקשורים לתפישתנו את עצמנו ולביטחון העצמי, כבר מגיל הילדות. באוכלוסייה ישנם אנשים רבים הנכנסים אל תהליך של דיאטה מבלי להיות ערוכים לכך מכמה בחינות:

בכל הנושאים הללו, מאמן אישי יכול לעזור מאוד. רבים כיום עדיין לא יודעים שכדי לעשות דיאטה ולהצליח בה, לא חייבים ללכת לתזונאית או למכון לדיאטות, אלא אפשר גם להיעזר במאמן או מאמנת אישית, המתמחים באימון לדיאטה. מדובר בהכשרה מיוחדת של מאמנים אישיים, אשר לומדים גם נושאים הקשורים לתזונה במהלך תקופת לימודיהם, וייעודם הוא ללוות מתאמנים המעוניינים להפחית ממשקלם ולשמור על התוצאות לכל אורך חייהם. היתרון באימון אישי הוא, ששיטות האימון והתרגול במהלך האימון מביאים את המתאמן להפנים דפוסי התנהגות נכונים, כך שיהיה לו קל יותר לשמור על משקל תקין במשך שנים, בלי מאמץ וללא מלחמות יומיומיות עם עצמו.

דיאטה בליווי מאמן אישי

אז איך זה עובד? העניין די פשוט: עוד לפני תחילת התהליך של בחירת הדיאטה, תכנון התפריט ופנייה לדיאטנית, פונים למאמן אישי המוסמך בתחום התזונה. חשוב ביותר שהליווי יהיה בשלב ראשוני מאוד של ההחלטה על דיאטה, כיוון שהמאמן עוזר גם בתהליך זה. אין זה מספיק לומר "אני חייב/ת לרזות. כדאי לגבות את ההחלטה בסיבות אמיתיות שבגללן חשוב לנו לעשות את הצעד הזה. הגדרה נכונה של המניעים ושל היעדים מקלה את תהליך הדיאטה ועוזרת לעמוד במשברים ולהתגבר על רגעים של חוסר מוטיבציה ואמונה בעצמנו.

המאמן האישי מלווה את המתאמן גם במהלך תכנון הדיאטה הלכה למעשה – כלומר תכנון התפריט השבועי ומסגרת הדיאטה. חשיבות הדבר היא שהמאמן מכיר את עקרונות התזונה הנכונה והבריאה, וירכיב יחד עם המתאמן תפריט שהוא מצד אחד דיאטטי ובריא, אך מצד שני הוא גם אפשרי ולא יגרום לנו סבל בלתי נגמר ויביא לשבירה וייאוש.

במהלך הדיאטה, ליווי של מאמן אישי עוזרת מאוד לשמור על המשמעת. המתאמן מקבל עידוד ותמיכה באופן יומיומי, כדי לעזור לו להתרגל לתזונתו החדשה, ולהאמין בעצמו על כך שהוא מסוגל ויכול להגיע ליעדים שלו, על אף שבדיאטה הקודמת הוא לא הצליח. התמיכה הזו היא מרכיב חשוב, אשר חסר אצל אחוז גדול של המנסים לרזות. ללא תמיכה, קשה מאוד לרדת במשקל בצורה משמעותית, כיוון שהתהליך רצוף משברים.

לרדת בקלות - לרדת במשקל זה קל!

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה