כיצד מחשבים את הפיצוי כתוצאה מתאונת דרכים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

כיצד מחשבים את הפיצוי כתוצאה מתאונת דרכים 

מאת   20/06/2012 |  נצפה 4372 פעמים

עברתה תאונת דרכים וברצונך לדעת כיצד בבוא היום חברת הביטוח / בית המשפט יקבע את הפיצוי המגיע לך כתוצאה מאותה תאונה.

על הנפגע לדעת כיצד מחושב הפיצוי כתוצאה מאירוע תאונה וזאת מאחר שרוב הנפגעים פונים לעורכי דין ואלו מבטיחים לנפגע פיצוי נדיב ובסופו של יום מקבלים במקרה הטוב שליש ממה שהובטח להם לכן עליכם לקורא היטב את הכתוב.

 הבסיס לחישוב הפיצוי הינה הנכות הרפואית והתפקודית:

הפיצוי שיקבע לך בסופו של יום הינו ביחס ישר לאחוזי הנכות הרפואית כתוצאה מהתאונה שיקבעו לך, קרי ככל שאחוזי ה- נכות הרפואית הקשורים לתאונה גבוהים כך הפיצוי יהיה גבוה יותר, וההפך אם אין לך אחוזי נכות רפואית כתוצאה מהתאונה הפיצוי לרוב יהיה נמוך.

לאחר שנקבעו לך אחוזי נכות רפואית בודקים את הנכות התפקודית – כלומר הנכות התפקודית הינה נכות שפוגעת בפעולות של הנפגע בחיי היום יום.

לדוגמא: אדם שעוסק בריצה נחבל באחת מהאצבעות הנכות הרפואית הינה נמוכה (בסביבות ה- 5%) והנכות התפקודית תהיה נמוכה מהרפואית מאחר ואין לה כל השפע על התפקודית של אותו אצן.

מצד שני אותה הנכות הרפואית לפסנתרן תשפיע באופן קשה יותר על תפקודו ומשכך הנכות התפקודית יכולה להיות גבוהה בהרבה מהנכות הרפואית מאחר ואותו פסנתרן לא יכול לחזור לעבודתו כתוצאה מהפגיעה.

פיצוי בגין כאב וסבל:

כאב וסבל זה בעצם ראש נזק אשר מקמט את הכאבים והסבל שאותו נפגע סבל כתוצאה מהתאונה. ישנה נוסחה מקובלת אשר בעזרתה מחשבים את הפיצוי בגין כאב וסבל.

הבסיס לחישוב הינו כדלקמן: אחוזי הנכות הרפואית, תקופת האשפוז, תאריך לידה, תאריך תאונה.

גם כאן ניתן לראות כי ככל וה- נכות הרפואית גבוהה הפיצוי בראש נזק זה יהיה גבוה יותר.

הפסדי שכר:

ראש נזק העיקרי והחשוב ביותר הינו הפסדי השכר שנגרמו כתוצאה מהתאונה.

החישוב הינו על פי נוסחה פשוטה – שנקרא (חישוב אקטוארי) הנוסחא מקובלת בשוק

 אחוזי נכות התפקודית X בסיס השכר X  שנות העבודה שנותרו לנפגע

ראשי נזק נוספים הינם בגין עזרת הזולת, הוצאות רפואיות, הוצאות נידות בראשי נזק אלא על הנפגע להביא קבלות ו/או אסמכתאות לשם הוכחתן.

חשוב מאוד לדעת !!!! לפני כל ביצוע פעולה יש להתייעץ עם עורך דין המתמחה ב-תחום הנזיקין , עורך דין תאונות דרכים שידע להעריך את התיק נכונה מאחר שברוב המקרים עורכי הדין מבטיחים לנפגעים פיצויים מרקעי שחקים ובסופו של יום הנפגע מרגיש מקופח מהפיצוי שקיבל!

משרד עורכי דין יעקובוביץ' אופיר הינו משרד צעיר ודינאמי המתמחה בתחום הנזיקין בכלל ובתחום נפגעי הגוף בפרט ובמיוחד בנזקי גוף ונפגעי תאונות דרכים. עו"ד יעקובוביץ' אופיר הקים את המשרד לאחר שייצג מספר שניים רב את חברות הביטוח העוסקות בתחום נזקי הגוף. משרד עורכי דין יעקובוביץ' אופיר - מתמחה בייצוג נפגעי גוף כנגד חברות ביטוח, בתי חולים, מכונים אסטטיים, פוליסות תלמידים, תאונות עבודה, בוועדות רפואיות ובועדות ערר של המוסד לביטוח לאומי. המשרד עובד עם מספר רב של מומחים רפואיים ואחרים המובילים בתחומם לקבלת חוות דעת כתמיכה לניהול התביעות מול הגופיים הרלוונטיים. 

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה