הרחקת עטלפים
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

הרחקת עטלפים 

מאת   11/06/2012 |  נצפה 1849 פעמים

הרחקת עטלפים מיועדת לכל מי שרוצה להרחיק עטלפים מאזור מסוים, יהיה זה אזור מגורים או אזור ציבורי או אפילו אזורי חקלאות. בעוד הרבה פעמים כשאנחנו חושבים על הרחקת עטלפים אנחנו חושבים על ריסוס והדברה של עטלפים, אין כך הדבר. הרחקת עטלפים לא חייבת לכלול שימוש בחומרים כימיים. יותר מכך- עדיף שלא ייכלל השימוש בחומרים כימיים, בין אם לשם הגנה על הסביבה או מכיוון שאין צורך לבזבז חומרים מסוכנים באזורים על יצורים שלא צריך להדביר מלכתחילה.

בארץ קיימים 2 סוגים של עטלפים- הראשון הוא עטלף חרקים שלמעשה עוזר לנו ע"י כך שהוא אוכל חרקים, בין אם המזיקים או לא, כתזונה עיקרית שלו. הסוג השניה הוא עטלף הפירות שניזון, איך לא, מפירות. אלה בד"כ פירות בשלים שגדלים באזורים חקלאיים ולכן עשוי לעשות נזק לחלק מהתבואה החקלאית של חקלאי. עם זאת, בד"כ עטלפים ניזונים רק מפירות בשלים ולכן הנזק הוא קטן. אז מה זו הרחקת עטלפים ואיך אפשר לעשות זאת באמצעים ידידותיים לסביבה? הרחקת עטלפים כשמה כן היא- היא הרחקה של עטלפים מתוך צורך למנוע את הנוכחות שלהם באזורים מסוימים, בין אם זה מכיוון שהם אוכלים פירות בשדות חקלאיים או מוציאים את ההפרשות של האוכל שלהם על המבנים באיזורים מסוימים שגורמים לריחות רעים ומושכים אליהם חרקים. הרחקת עטלפים נועדה למנוע הגעה של עטלפים למקומות האלה ולאו דווקא להיפטר מהם.

אז איך עושים את זה? הרחקת עטלפים יכולה להתבצע בכמה אופנים- הראשונה היא הרחקה ע"י שימוש במכשיר שמשדר קולות אולטרא-סוניים שיוצרים רעשים לא נעימים עבור העטלפים בעלי השמיעה החדה- צלילים שאנחנו לא מצליחים לשמוע אבל העטלפים מצליחים שגורמים להם לעוף למקום אחר.

השיטה השניה היא שיטה של פרישת רשתות- רשתות שמונעים מהעטלפים להגיע אל הפירות או מונעים מהם להיכנס אל שטחים מיושבים וכך מונעים את האכילה או את ההפרשה של האכילה על מבנים. השיטה השלישית היא שימוש באמצעים שמפחידים עטלפים- שימוש באור (עטלף פירות, לעומת עטלף ירקות, מסוגל לראות, ומכיוון ששעות הפעילות שלו הן בלילה הוא רגיש מאוד לאור) או בדחלילי ינשופים (שהם ציפורי טרף שטורפות עטלפים) עשויים להפחיד עטלפים ולמנוע מהם להגיע למקום.

הרחקת עטלפים, על אף מה שזה עשוי להעלות כאסוציאציה אצל אנשים מסוימים, אינה כוללת שימוש בחומרים כימיים שנועדו להדביר את העטלפים. עם זאת, היא נועדה כדי להרחיק ממקום מסוים עטלפים כדי שלא יגרמו נזק למבנים או ליבול של חקלאים.

עטלפים הם יצורים שאינם מזיקים ואין צורך להדבירם (ואפילו יש מערות מוגנות שאסור להיכנס אליהן כדי לא להפריע למנוחת העטלפים) אבל לעיתים צריך להרחיק אותן. הרחקת עטלפים עושה בדיוק את זה.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה