קבלת החזרים על מס ששולם
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

קבלת החזרים על מס ששולם 

מאת   11/06/2012 |  נצפה 2341 פעמים

התופעה המוכרת של תשלומי מס גבוהים חוזרת על עצמה בכל סוף שנה כאשר אנו נדרשים בדיווח דוח שנתי לרשויות המיסים, פתאום נזכר בנו רואה החשבון ובשיחת טלפון הוא אומר לנו "תכין את הכסף כי הרווחת המון השנה וצריך להעלות לך את המקדמות של תשלום המס" מכירים את השיחות מהסוג הזה?

העומס של רואה החשבון והניירת המצטברת גורמות לעיתים לכך שהלקוח משלם יותר מס ממה שהיה צריך, רשויות המיסים מצידן לא יתנו לנו החזר ללא דרישה, ולכן אנו כלקוחות צריכים לדעת מה לשאול את רואה החשבון ולהקפיד שהדברים התבצעו כראוי.

הנה מספר דברים שיעזרו לכם לקבל החזר מס במקום להגדיל את מקדמות המס:


קניית מוצרים – בעלי עסקים בטוחים במקרים רבים שמגיע להם החזר מס מלא על כל מוצר שהם רוכשים, האם כך הדבר? ממש לא. קיימים מוצרים שאינם מוכרים במס ולעיתים רק בהחזר חלקי. לפני שאתם מייצרים חשבוניות ובטוחים שהכל מוכר לכם, בררו מול רואה החשבון שלכם איזה מבין המוצרים מוכרים לצורכי מס וכמה % זיכוי מגיעים לכם להחזר על כל מוצר.


חישוב פחת – על מוצרים כמו מחשב / מדפסת ומוצרים שונים אחרים להם יש בלאי, מגיעים לכם החזרים שניתנים לאחר שיכלול חישוב הפחת של המוצר. הפחת במקרה זה הינו דבר שעליו אנו מקבלים החזרי מס מידי שנה אך לתקופה מוגבלת. לכן, עליכם לבדוק מידי סוף שנה מול רואה החשבון האם בוצע עבורכם חישוב הפחת של מוצרים אלו.


בדיקה לשינוי מקדמות מידי רבעון - לבעלי עסקים שחוששים מעלייה פתאומית של מקדמות המס, יש את הזכות המלאה לדרוש בדיקת מקדמות מרואה החשבון, הבדיקה מומלצת לעסקים שמחזור הכספים החודשי שלהם עולה באופו קבוע ואינם רוצים למצוא עצמם משלמים מקדמות חונקות בסף השנה.

גם אם רואה החשבון טוען שבלתי אפשרי לבדוק שינוי מקדמות כל שלושה חודשים, דעו שזו זכותכם ועל זה את משלמים כחלק מהשירותים של ראיית החשבון. בדיקה שיגרתית הינה דבר חובה לכל עסק בריא שהכנסותיו משתנות בין חודש זה לאחר.


מספר מילים לסיום

העסקת רואה חשבון לניהול תיק העסק אינה תמיד מספיקה, לעיתים נדרש מאיתנו ללמוד את חוקיות המיסים באופן עצמאי ולהיות עם האצבע על הדופק. לשם כך ניתן לקרוא על  חוקיות רשויות המס ולקבל מידע נוסף שיעזור לנו להבין את הכללים השונים.

חשוב לזכור: פיקוח עסקי נכון באמצעות משרדי מומחה לניהול חשבונות תורם לעליה משמעותית ברווח הנקי של בית העסק ומאפשר קבלת החזרי מס שמוכרים במלואם מרשויות המס בישראל.

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה