תאונות דרכים - למי לפנות?
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

תאונות דרכים - למי לפנות? 

מאת   07/06/2012 |  נצפה 3414 פעמים

תאונות דרכים הן, לצערנו, דבר נפוץ מאד בארץ ובעולם. הן עלולות לגרום לנזקים חמורים בגוף ובנפש. תאונה אחת יכולה "לייצר" כמות גדולה מאד של נפגעים. ישנם הרבה עורכי דין תאונות דרכים המטפלים במקרים אלו.

 עורך דין תאונות דרכים

 אין זה דבר חריג שלא מעט אנשים שנפגעו בתאונות דרכים נאלצים להישאר עם בעייתם מאחר והם לא טופלו ע"י אנשי מקצוע שמתמחים בתחום זה מבחינה משפטית. חשוב להבין כיצד מגדיר החוק תאונת דרכים ומדוע חשוב להיעזר בעו"ד שמציג ניסיון רב בתביעות מסוג זה. במקרה של תאונת דרכים, כל מי שנפגע בתאונה זכאי לפיצוי כלשהו. פיצוי לנפגעים במקרים אלו הוא דבר שמורכב מהתייחסות לכאב, לסבל וגם לאובדן היכולת להשתכר כספית. את התביעה לפיצויים כדאי להגיש בעזרת עורך דין המתמחה בנזקי גוף בכלל ובתאונות דרכים בלבד. עורך דין תאונות דרכים מכירים את כל סעיפי החוק ויוכלו לסייע לכם בהגשת כל המסמכים הדרושים. תביעות בעקבות תאונות דרכים יכולות להיות משני סוגים: תביעה נגד חברת הביטוח, של הנפגע או של הפוגע, כדי שהנפגע יוכל לקבל את הפיצויים המגיעים לו על פי פוליסת הביטוח, ותביעה כנגד הפוגע עצמו, על רשלנות או פגיעה במזיד.

 מה יש לעשות כדי לקבל פיצויים?

 אמנם, כאשר אדם נפגע בתאונת דרכים, הוא חושב בדרך כלל על בריאותו ולא על הפיצויים שיקבל. אולם, על מנת שיוכל אכן לקבל את הפיצויים המגיעים לו, ישנם מספר דברים שכדאי לזכור מייד לאחר התאונה. לדוגמא: יש לפנות מייד לטיפול רפואי, ולדאוג שכל התלונות והפגיעות יתועדו, וכן שיהיה תיעוד מדויק של הטיפול ושל ההשלכות. במידת האפשר, כדאי לצלם את מקום התאונה ואף את הפגיעות עצמן. באמצעות התמונות יוכלו עורך דין תאונות דרכים להוכיח את הנזק שנגרם. כמו כן יש לשמור כל מסמך רפואי בתקופת הטיפול בפגיעה, וכל קבלה על הוצאות שנגרמו בגלל הפגיעה. כל מסמך עשוי לסייע להוכחות, והקבלות ישמשו להוכיח מהו גובה ההוצאות שנגרמו בגין הפגיעה, על מנת שניתן יהיה לקבל עליהן החזר.

 זהירות מחוקרים

 יש להיזהר מלמסור מידע על התאונה לזרים. פעמים רבות מנסים חוקים מטעם חברת הביטוח לחקור את הנפגע, בידיעתו או שלא בידיעתו, על מנת לנסות להוכיח שפגיעתו אינה קשה או שהוא אחראי באופן כלשהו לתאונה. לכן אין לדון בענייני התאונה עם אנשים זרים (שכן חוקי הביטוח עלולים להתחזות לאנשים אחרים), אלא רק עם עורך דין תאונות דרכים שהנפגע שכר את שירותיהם לטיפול בתביעתו.

  

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה