הסכנות באי ביטוח פנסיוני לעובדי משק בית
<   +  גודל טקסט  - 
articles.co.il

הסכנות באי ביטוח פנסיוני לעובדי משק בית  

מאת   06/06/2012 |  נצפה 2374 פעמים

יש לך עובד במשק הבית, עוזרת או מטפלת לילדים? מלבד תשלום רבעוני לביטוח לאומי אתם חייבים לבצע עבורו, החל משנת 2008, תשלום חודשי לביטוח פנסיוני לעובד.
בדומה לתשלום לביטוח לאומי לעוזרת הבית, גם התשלום לפנסיית חובה הוא במסגרת החוק ואתה ועוזרת הבית מחוייבים בכך !בדומה לביטוח לאומי, גם כאן ניתן להסדיר את התשלום לפנסיית חובה לעוזרת הבית באמצעות האינטרנט ולבצע אותו מידי חודש.

 שכר של 320 שקלים, תביעה על סך 165 אלף שקלים !


במקרים רבים עוזרת הבית לא מעוניינת לבצע את התשלום והיא חוששת שהתשלום לקרן הפנסיה יחשוף את העובדה שהיא מועסקת ללא תלוש. חשוב לדעת כי אין קשר בין השניים גם במידה ואתם לא מוציאים תלוש לעובדת אתה מחוייב בתשלום לפנסיה.

מכיוון וקרן הפנסיה כוללת ביטוח לאבדן כושר עבודה ואף למקרה מוות, במידה ולא תבצעו את ההפקדה החודשית לקרן הפנסיה, אתם חשופים לתביעות שעשויות להגיע למאות אלפי שקלים. העובד ומשפחתו יהיו רשאים לתבוע אתכם על פגיעות שיגרמו לו ואף על מקרה מוות.גם אם אלה לא יקרו במסגרת העבודה.

 לדוגמא:

עובדת בת 50 שמשתכרת כ- 320 שקלים בחודש עשויה לתבוע את מעסיקה על למעלה מ-  165,000 שקלים במקרה של אבדן כושר עבודה. גם במידה ואבדן כושר העבודה לא התרחש בביתך.

 כיצד מתבצע התשלום החודשי?

בעבר בעיקר בשל סכומי התשלום הנמוכים, היה קיים קושי בהסדרת התשלום מול חברות הביטוח.  אך כיום ניתן להשלים את התהליך בצורה פשוטה וקלה באמצעות האינטרנט. מספר חברות מעמידות לרשותך מערכות אינטרנטניות לצורך ביצוע התשלום.
מנורה מבטחים, שמנהלת את קרן הפנסיה מבטחים החדשה מפעילה מערכת רישום קלה לשירות. מנורה מבטחים אינה גובה דמי טיפול עבור ביטוח פנסיוני לעובדי משק הבית.

 איך מחשבים את התשלום החודשי?

 אחוזי ההפקדה לביטוח פנסיוני לעובדי משק הבית משתנה בכל שנה, בשנת 2012 אחוז ההפקדה עומד על:

4.16% אותם יפקיד העובד ו- 8.34% אותם עליך להפקיד. החישוב מתבצע משכר הבסיס של העובד כאשר אין צורך לבצע הפקדות לפנסיה עבור נסיעות או שעות נוספות.

לדוגמא: עוזרת בית שעובדת פעמיים בחודש כ- 4 שעות בכל יום ומרוויחה 40 שקלים לשעה.

השכר החודשי שלה : 320 שקלים

נדרש לשלם לפנסיה : 40 שקלים

חלק העובד : 13 שקלים.

חלק המעסיק : 27 שקלים

 מעסיקים רבים בוחרים, לשלם גם את חלק העובד לפנסיה. בעיקר במקרים בהם העובדת לא מעוניינת לשלם לפנסיה כדי למנוע מצב שחס וחלילה במקרה אסון המעסיק יהיה חשוף לתביעות.

נדב טסלר, משווק פנסיוני ומנהל תוכן במנורה מבטחים פנסיה. קרן הפנסיה מבטחים החדשה מפעילה מערכת תשלום אינטרנטית לתשלום פנסיה לעוזרת הבית. לחץ לפרטים

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אותך:

מאמרים במדיה:
פייסבוק - טוויטר - יוטיוב - גוגל-פלוס

 פרסם את המאמר   הדפס את המאמר   שלח לחבר   קישור ישיר למאמר   פניה לכותב המאמר   דווח מאמר בעייתי 

עבור לגירסה המלאה

הרשם | התחבר  | גרסא מלאה